22. kolo HC Jesenice - HC Rytíři Vlašim 5:4

14.02.2015 18:00

třetiny : 3 : 2, 1 : 0, 1 : 2

branky Jesenice: Roman Formánek / Petr Němeček, Novák /, David Formánek / Novák /, David Formánek / Patera / Novák / Roman Formánek, Kykal /, Kadeřávek / Novák /

branky Vlašim : Holada, Burda, Kucharčík, Slanina

vyloučení : 2 : 2

využití : 1 : 0

rozhodčí : Doubek, Hrčka, Fůs

 

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, /Flígr/  -  Voháňka, Kadeřávek, Kykal, Petr Němeček  -  David Formánek, Novák, Roman Formánek, Teubner, Vacek, Patera, Pešta Zemánek

nejlepší hráč utkání: Kadeřávek

Komentář zápasu:

Souboj dvou týmů s jistotou o play-off. Naše mužstvo s tím, že již tuto nadstavbu bude hrát, a hosté naopak s tím, že již do bojů zasáhnout nemohou.

Oba týmy tím pádem k utkání přistoupili uvolněně, a to se také odrazilo na úrovni samotného sportu. Obranná hra mužstev byla velmi odevzdaná, a když protivník zaútočil, přecházela do chaosu. Po jedné z takových situací se vedení ujali hosté a po přihrávkách Kočího a Herwiga gól střílí Holada. Za několik minut naši hráči zmobilizovali síly a po akci Němečka a Nováka stav střetnutí vyrovnal Roman Formánek. V tuto chvíli naši hráči v tlaku pokračovali, a po přihrávce Nováka David Formánek poslal naše mužstvo do vedení. Ovšem za minutu zaútočila dvojice soupeřů Holada s Burdou, a druhý jmenovaný vyrovnal. Před odchodem na první přestávku se ještě našemu týmu podařilo převzít vedení, to když po akci kapitána týmu Patery pěkně najel před soupeřovu branku David Formánek a bleskovou tečí zaznamenal třetí branku našeho mužstva. 

 

Druhá třetina byla co do úrovně snad nejhorší. Náš tým sice zvýšil náskok na dvě branky, gól střílí Novák po přihrávkách Romana Formánka a Kykala, ale již dával naději hostům do odvetných akcí. 

 

To se také plně projevilo v závěrečné části, kdy vlašimští do desáté minuty skóre srovnali. Třetí branku střílí Kucharčík po nahrávce Matějky, a vyrovnávací gól Slanina po přihrání od Burdy. Nakonec však tři body zůstaly u nás, to když z přihrávky Nováka bleskově zpracoval na modré čáře obránce Kadeřávek, a pohotovou střelou tahem překonal hostujícího brankáře. Divákům se mohlo zdát, že z obou stran bylo utkání vypuštěno, ale z mnoha důvodů se nedařilo, a oba týmy chtěly zvítězit.

 

autor článku: Karel Čuřík (trenér)