branky Jesenice :  Roman Formánek  / Novák /

vyloučení  :  1 : 7
využití  : 1 : 0
rozhodčí  :  Mrázek, Müller, Frühauf

Nejlepší hráč utkání : Příhoda Aleš

Devátým kolem začíná konfrontace týmů z čela tabulky. Naše mužstvo z pozice průběžného druhého místa zajíždí na led dosud vedoucí Příbrami. I na straně soupeře byl zápas brán jako prestižní. Od prvního střídání se do nás příbramští podporovaní publikem zakousli. Naší přísně dodržovanou taktikou, a skvělým výkonem brankáře Příhody jsme tento tlak vydrželi bez újmy. Dokonce ve třinácté minutě jsme čelili trestnému střílení soupeře. Postupně tlak soupeře uvadal, a my se pomalu také dostávali do brankových příležitostí. První třetina skončila bez branek.
    Při vstupu do druhé části jsme již věděli co nás bude čekat, a jak se proti tomu máme postavit. V šesté minutě zabojoval po pravé straně Novák, skvěle najel Roman Formánek, a Novák ho našel přihrávkou hodnou velkého hráče, vedeme 1 : 0. Nemohli jsme očekávat, že skvělý domácí tým se z tímto smíří, a také do konce druhé třetiny pracovali na plné obrátky, až se jim podařilo v závěru vyrovnat. Po přihrání Hlaváče skóroval Hlinka.
    Do třetí třetiny hráči obou stran prakticky utkání opět začínali, do té doby nerozhodného stavu. Příbramští opět velmi agilně naše mužstvo sevřeli v pásmu. Toto nevydržel náš obránce, a úmyslně posunul branku. Následoval trest a oslabení. To trvalo pár vteřin, když po přihrání Kadiče, obránce Šlemenda přesilovku využil. V dalším průběhu se opět, jako již poněkolikáté v letošní sezóně síla našeho týmu projevila. I když v tuto chvíli jsme tahali za kratší konec, v projevu hráčů to mělo povzbuzující účinek. Po akci Davida Formánka a Suchánka, obránce Martínek přesnou a prudkou střelou vyrovnal. Opět nerozhodný stav. Netrvalo ani minutu, naše třetí pětka sevřela soupeře před jeho branku, a po přihrání Djobeka Hrdina pohotově získal pro náš tým vedení. Samozřejmě domácí se z tímto stavem nechtěli smířit. Vrhli všechny síly do útoku, my jsme tomuto tlaku neodolali, a Flieger skóre střetnutí srovnal. Ještě pět minut před koncem naši hráči celkem zbytečně faulovali, tak jsme čelili dvakrát po sobě oslabení, takže prakticky hráli až do konce utkání ve čtyřech, ale dvě formace v oslabení si s tímto velmi úspěšně poradili. Na získání druhého bodu v utkání se tedy jezdili samostatné nájezdy.
     Hned první nájezd absolvoval náš Roman Formánek. Už rozjezd nasvědčoval o úspěšnosti exekutora. Bleskovou kličkou do bekhendu pověsil kotouč pod víko Vávrovi branky. Od této chvíle již žádný ze střelců neskóroval, ať za domácí  Polák, Svoboda a Šír, a za náš tým Hrdina a Novák. Velkou zásluhu na dvou bodech měl nejlepší hráč utkání náš brankář Příhoda.