9. kolo HC Poděbrady - HC Jesenice 1:5

09.11.2014 00:00

Třetiny : 1 : 2, 0 : 1, 0 : 2

Branka Poděbrady : Drahoňovský

Branky Jesenice : Kykal /Horčička, Malát/, Novák /David Formánek,Kadeřávek/, Voháňka /Novák, David Formánek/, Horčička /Slížek/, David Formánek / Slížek, Kykal/

Vyloučení : 8 : 8

využití : 1 : 0

Oslabení : 0 : 1

Rozhodčí : Machač, Havlina, Knápek

Sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr / - Kykal, Petr Němeček, Voháňka, Patera, Kadeřávek  -  Horčička, Slížek, Malát, Novák, David Formánek, Roman Formánek, Sládek, Teubner, Zemánek

Nejlepší hráč utkání :  Martin Malát
 

Komentář zápasu:

V letošním ročníku Krajské ligy se nedá říci o žádném utkání, že má vyloženého favorita. Nejinak tomu bylo i v utkání domácích Poděbrad a našim týmem. Do střetnutí vstoupili lépe domácí, byli aktivní, dotěrní a rychle bruslili. Naproti tomu naši hráči začal těžkopádně, a rozjížděli se velice pomalu. Také se vedení ujali poděbradští v přesilové hře z hole Drahoňovského. Tato branka pomalu dostávala náš tým do tempa, a dvě minuty na to po přihrávkách Horčičky a Maláta vyrovnal obránce Kykal. Neuběhla ani minuta a projevila se síla a zarputilost Nováka, který po přihrávkách Davida Formánka a Kadeřávka poslal náš tým do vedení. V tuto chvíli se zdálo, že naši hráči nabírají obrátky, za to domácí mužstvo začalo ztrácet půdu pod nohama. 

 

Tyto trendy pokračovaly i ve druhé části hry, když naši hráči zvýšili na dvoubrankový náskok při signalizovaném vyloučení domácího hráče a po přihrávkách Nováka a Davida Formánka nekompromisně zavěsil obránce Voháňka. 

 

V poslední třetině měli hru plně v moci naši hráči, kteří ještě zvýšili náskok o další dvě branky. Nejprve zaúřadovala opět dvojice Slížek - Horčička, když prvně jmenovaný poslal na dlouhou Horčičku, který se v nájezdu nemýlí. Potom se projevila bojovnost Davida Formánka, kterému na poslední pátou branku nahráli Slížek a Kykal.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )