8. kolo - HC Jesenice - HC Příbram - 2:4

30.10.2016 13:07
třetiny : 1 : 2, 1 : 0, 0 : 2
 
branky Jesenice : Roman Formánek / Trpišovský /
                                  Dulovec / Mojžíš, Petr Němeček /
 
branky Příbram : Mácha / Grubner /
                                Chudý/ Mácha /
                                Svoboda
                                Mácha / Svoboda /
 
vyloučení : 8 + 1x10  :  7
využití  :    0  :  1
 
rozhodčí : Doubek, Větrovský, Tolkner
 
 
    Do utkání se sobotním soupeřem vstupujeme po šňůře čtyř vítězství za sebou, tajným přáním bylo v této šňůře pokračovat.
    Již od samotného začátku hra našeho týmu toto přání nenaplňovala. Příbramští stále v pohybu, každé střídání se na ledě uplatňovali skvěle dirigování svým lídrem Máchou. To našim hráčům příliš nesedělo. Velké problémy dělaly kontaktní souboje, které jsme prohrávali. Tak přišla polovina první třetiny. Rozhodčí poslal naše mužstvo do oslabení. Po minutě hry nás soupeř rozebral, Grubner našel mezi kruhy zcela neobsazeného Máchu,  ten bombou dostal našeho soupeře do vedení. V patnácté minutě po vzájemné šarvátce vyloučil rozhodčí hráče obou týmů. Hru čtyři na čtyři jsme pomalým pohybem nezvládli, a po přihrávce Máchy zvyšuje vedení příbramských Chudý. Naši hráči nechtěli tento duel vzdát, bojovali,  minutu před koncem třetiny Trpišovský přihrál pohotově dobře najetému Romanu Formánkovi, ten obraně soupeře ujel, a svým pověstným blafákem do bekhendu snížil stav střetnutí na rozdíl jedné branky. To byl signál pro zvrácení výsledku v dalším průběhu střetnutí.
    Do druhé třetiny náš tým vstupoval již tradičně odhodlán a bylo to na ledě znát. Soupeř musel vyklidit pozice, ovšem našim se nedařilo proměnit  několik příležitostí. Až v osmatřicáté minutě rozehrál kotouč obránce Petr Němeček na Mojžíše, ten u mantinelu přehrál soupeře a jeho prudká,  přesná nahrávka na Dulovce, najetého do branky ,znamenala vyrovnání skore. V dalším průběhu jsme měli trochu více ze hry, vytvořili jsme si několik dalších příležitostí, ale bez úspěchu. Jak se později ukázalo, mělo to pro nás rozhodující dopad.
    Poslední třetina slibovala urputný boj o body a to se také projevilo. Dominovala obranná hra obou týmů, a již se pomalu zdálo, že budeme vybírat trojici hráčů na penaltový rozstřel, ale naši hráči nechali ujet ze soupeřovi třetiny Svobodu, a ten z nájezdu získal pro příbramské vedení.
 To byla pro naše mužstvo studená sprcha. Napřímili jsme všechny snahy k vyrovnání, tím se trochu uvolnilo hřiště. Toho využil opět Mácha, a zvýšil na dvougólový náskok, přihrával mu Svoboda. Dvě minuty do konce střetnutí jsme již absolvovali jen zoufalé pokusy o lepší výsledek. Soupeř si ho pohlídal a jeho tříbodové vítězství asi vyjadřuje dvougólový rozdíl.

autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 8. kola KLM

 

HC Lev Benešov HC Junior Mělník 5:1
HC Rytíři Vlašim SK Černošice 6:5
HC Jesenice HC Příbram 2:4
HK Lev Slaný Slavoj Velké Popovice 4:1
HC Žabonosy BK Mladá Boleslav B 6:2
HC Rakovník HK Králův Dvůr 4:8