8. kolo - HC Jesenice - HC Poděbrady - 6:3

31.10.2015 22:01
HC Jesenice  -  HC Poděbrady       6  :  3
 
třetiny:  3 : 1, 1 : 1, 2: 1
branky Jesenice:    Djobek  / Hrdina /
                              Mojžíš  / Novák, Roman Formánek /
                              Djobek  / Hrdina /
                              Novák  / Zemánek, David Formánek /
                              Djobek  / Hrdina /
                              David Formánek  / Patera /
 
branky Poděbrady:  Velechovský  / Chmelař /
                               Velechovský  / Löffelmann                    
                               Skokan  / Jelínek /
 
vyloučení:  4+2x10  :  4
oslabení:  0 : 1
rozhodčí:  Čáp, Formánek, Stejskal
 
Nejlepší hráč utkání: Djobek Branislav
 
    I když náš poslední soupeř získal doposud pouze minimální počet bodů, neznamená to, že další utkání s hokejisty z Poděbrad bude něco snadného na navýšení bodového zisku. Museli jsme se na utkání připravit stejně jako na týmy z čela tabulky. Také začátek a další průběh utkání to potvrdil. Soupeř do zápasu vlétl, a nám nějakou dobu trvalo, než jsme přečetli jeho záměry. Také se poděbradští ujali vedení po akcích, které jsme od soupeře očekávali. Po přihrávce Chmelaře skóroval Velechovský. Nějakou dobu trvalo, než jsme srovnali krok. Tři minuty na to po přihrání Hrdiny náš nový slovenský útočník Djobek rychlou a přesnou střelou stav utkání srovnal. To již náš tým začal produkovat svou hru, a získával postupně územní převahu. Projevilo se to druhou naší brankou, když po přihrávkách Nováka a Romana Formánka skoruje Mojžíš. Minutu na to opět zvýšil Djobek z přihrání Hrdiny. Za tohoto stavu šla mužstva do první přestávky.
 
    Soupeř vrhnul všechny síly do útoku, a pro nás to nebylo nic příjemného, ale poděbradským se z toho nic neurodilo. Zhruba v půlce utkání po bleskové kombinaci Davida Formánka a Zemánka potvrdil svou zkušenost bývalý reprezentant Novák, a mistrně zvýšil na tříbrankový rozdíl. Poté náš tým trochu polevil v nasazení a dovolil našemu soupeři těsně před odchodem na druhou přestávku po akci Löffelmanna snížit Velechovským.
 
    Tato skutečnost do poslední části nalila našim soupeřům novou sílu, a naši hráči čelili kousavé hře soupeře. To se také projevilo na situaci, když byl vyloučen hráč soupeře za zdržování hry. My ve snaze posílit tlak v přesilové hře jsme udělali několik následných chyb, a soupeř snížil stav na dostřel. Naše mužstvo v této situaci značně znervóznělo, a zachránil nás opět náš Djobek, který v pětapadesáté minutě uklidnil zvýšením po přihrávce Hrdiny na dvoubrankový náskok, a tím završil svůj první hattrick. Soupeři se ještě pokoušeli o hru bez brankáře, a tím si koledovali o další gól ve své síti. To se také v posledních vteřinách střetnutí podařilo. To když náš obránce Patera mistrně vyhodil kotouč o mantinel, který dojel David Formánek, a udělal tečku za dnešním utkáním. Stínem utkání bylo ošklivé zranění v obličeji poděbradského hráče Löffelmanna.

 

Kompletní výsledky osmého kola KLM

 

SK Černošice - HC Rakovník                   9:6

HC Lev Benešov - HC Rytíři Vlašim          2:6

HK Králův Dvůr - Slavoj V. Popovice        5:6

HC Junior Mělník - HC Příbram                2:4

HC Jesenice - HC Poděbrady                6:3

BK Ml. Boleslav B - HK Lev Slaný            4:7