7.kolo - Slavoj Velké Popovice - HC Jesenice - 2:3 SN

22.10.2016 21:18

 

třetiny : 1 : 0, 1 : 2, 0 : 0, 0 : 1
 
branky Popovice :  Lucker
                                   Vacek  / Rejna /
 
branky Jesenice : Zbyněk Novák / Dulovec, Vostracký /
                                  Trpišovský / Petr Novák, Příhoda /
rozhodující nájezd :  Dulovec
 
vyloučení : 4  :  5
oslabení :  1 : 0
 
rozhodčí  :  Novák, Pacovský, Noga
 
             
               Dobrým kořením každé sezóny je utkání našich hráčů s popovickými. Toto se projevuje jak mezi hráči samotnými, tak mezi fanoušky obou týmů, buď na stadionu ve zvýšené míře, to v tom lepším případě, tak alespoň zájmem v diskuzích po hospodách..
               Jak se již předem dalo předpokládat, střetnutí začalo ve vysokém tempu z obou stran. Jeden tým ohrožoval druhý  a obráceně, ale brankáři v brankách byli v hlavních rolích. To vše až do patnácté minuty, kdy byl za krosček vyloučen domácí hráč. Oslabeným hráčům se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště, pro ten si dojel náš brankář, a zasáhl ho tak nešťastně, že  se zastavil o konstrukci branky. Dojel ho domácí Lucker, a v oslabení poslal domácí do vedení. Tento průběh trochu otupil naši aktivitu,  do konce první třetiny se již mimo urputného boje nic nestalo.
               Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu, hokej se hrál opravdu kvalitní, patřící mezi nejlepší v této soutěži. Naši hráči si plnili svoje úkoly bez chyb, a tak čelili velmi nebezpečným domácím. V šestadvacáté minutě šel kotouč v rychlém sledu po ose Vostracký, Dulovec na Zbyňka Nováka, a ten bombou vymetl pavučiny v Lorencově brance a bylo vyrovnáno. A přišlo nejlepší co přišlo. Za minutu na to v sedmadvacáté minutě ze za branky rozehrál kotouč brankář Příhoda na Petra Nováka, a ten na dlouhou vyslal Trpišovského, a jeho střela ještě po teči domácího obránce znamenala naše  vedení. I když hokejisté z Popovic prohrávali, hokej se domácím divákům musel líbit. Nasazení hráčů ve žlutém i našich hráčů bylo veliké, tak po jednom ze závarů před naši brankou, po přihrávce Rejny vyrovnává jeden z nejlepších hráčů domácího týmu, Vacek. Boj pokračoval, až do druhé přestávky beze změny na stavu utkání.
                Velká hra pokračovala i ve třetí třetině. Nebezpečné kotouče létaly před oběma brankami. Hráči se vydávali ze všech sil, ale opět v hlavní roli byli brankáři, za celých dvacet minut nepustili za svá záda žádnou příležitost. Oba týmy získaly po jednom bodu,  o ten druhý se jezdily samostatné nájezdy. V základní serii nepadl žádný gól, tak se pokračovalo v jednotlivých nájezdech. Za nás Roman Formánek proměnil, a za popovické vyrovnal Vacek. Potom se jelo bezúspěšně ještě dvakrát. Až v sedmé serii náš Dulovec překonal soupeře a domácího Chocholu vychytal Příhoda. Tak jsou dva body naše.
 
autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 7. kola KLM

 

SK Černošice HC Junior Mělník 2:1 SN
HK Králův Dvůr HC Žabonosy 4:2
HC Příbram HC Rytíři Vlašim 13:3
BK Mladá Boleslav B HK Lev Slaný 4:5 SN
Slavoj Velké Popovice HC Jesenice 2:3 SN
HC Rakovník HC Lev Benešov 4:6