7. kolo - HC Junior Mělník - HC Jesenice - 4:3 SN

24.10.2015 21:45
HC Junior Mělník  -  HC Jesenice   4  :  3 po samostatných nájezdech
 
třetiny: 1 : 0, 0 : 0, 2 : 3, 1 : 0
branky Mělník: Příhoda
                        Novotný
                        Kašák
                        rozhodující nájezd Kašák
 
branky Jesenice: Hrdina  / Mahel, Jan Němeček /
                           Patera  / David Formánek, Novák /
                           Roman Formánek  /  Hrdina /
 
vyloučení: 3 : 1
využití: 0 : 1
rozhodčí: Mrázek, Štechmiller, Doskočil
 
Nejlepší hráč utkání: Hrdina Jiří
 
    Tuto sobotu naše mužstvo zajíždělo na kluziště do Mělníka, proti tamním hokejistům, sousedům v tabulce. Byli jsme si vědomi vysokých kvalit soupeře, dobře a třikrát trénovaných, šikovných hráčů. Samozřejmě domácí začali tlakem podporovaným hledištěm. Ve třetí minutě po zbrklé rozehrávce našeho týmu ve středním pásmu hráči ztratili kotouč, a za pomoci obránce Prejzy našel Tomáš Havel na útočné modré bleskově najetého Příhodu, známého svou šikovností, a ten nedal mezi nohy našemu Příhodovi šanci. S našimi hráči toto nijak nezatřáslo, celá třetina byla ve znamení kdo z koho, naši hráči měli několik slibných příležitostí, ale bez výsledku. Za tohoto stavu šla mužstva do šaten.
 
    Druhá část hry pokračovala ve stylu první. Hrál se velice kvalitní hokej na obou stranách, který se divákům určitě líbil. Ale tato třetina po příležitostech na obou stranách skončila bez branek.
 
    Vstup do třetí třetiny byl podobný té první. V tom samém čase po nenápadné akci domácích zvyšují na rozdíl dvou gólů. Autorem byl Novotný po přihrání Příhody. Tato branka již s naším týmem zatřásla, a to se projevilo za pět minut, kdy po akci Nováka nám Kašák dává třetí branku. Jenomže naši hráči se jen tak nevzdávají. Začali sahat až na dno bojovnosti, a vyplatilo se. Zatlačili domácí před branku, a po přihrávkách Honzy Němečka a Mahela snižuje Hrdina. Za minutu na to hákoval domácí hráč, byl vyloučen, a naši v přesilové hře snížili na rozdíl jedné branky, to když po akci Nováka a Davida Formánka střílí obránce Patera. A protože naši hráči stále tlačili soupeře před jeho branku, využili jsme situace a vzali si oddechový čas, nasadili hráče do připravované power-play. Soupeř se samozřejmě bránil, několikrát atakoval bezúspěšně naši prázdnou branku. Bojovnost našeho týmu ovšem slavila úspěch. Tři vteřiny před koncem střetnutí, po ataku Hrdiny střílí vyrovnávací gól Roman Formánek.
 
    Následovaly samostatné nájezdy o druhý bod ze střetnutí. Je to spíše diváckou atrakcí, a dodává konci souboje náboj a adrenalin. První nájezd absolvoval na naši straně Roman Formánek, položil brankaře, ale kotouč se zastavil o masku golmana. Za mělnické jel jejich kanonýr Vernek, ale střelou mezi betony našeho Příhodu nepřekonal. Náš nájezd jel Novák, ten brankaři nedal šanci, a tím jsme se ujali vedení. Mělničtí nasadili renomovaného Příhodu, a ten potvrdil svoje kvality, položil našeho brankaře a vyrovnal. Následoval Patera, který domácího brankáře neprostřelil. Že se to v týmu Mělníka hemží kvalitními hráči potvrdil Kašák, který byl nasazen na poslední nájezd, a opět položil brankáře, a získal tak druhý bod pro domácí. Nicméně si jednoho bodu ze soupeřova kluziště ceníme, a těšíme se na odvetné střetnutí u nás. 
 
    Na závěr bych chtěl připomenout recenzentovi domácího týmu, že kolektivní sport se hraje na branky a ne na dojem, a že snižováním výkonu soupeře, obvzláště když ho neporazím, snižuji hlavně výkon svého mužstva v utkání, které se mimo jiné všeobecně líbilo. A jestli bylo Honzovi Vokurkovi zima, tak by bylo nejlepší se příště zeptat přímo jeho. Na takové názory mají nárok pouze novináři, a nebo fandové v hospodě. Toto jsou klubové webové stránky.

 

 

Kompletní výsledky sedmého kola KLM

 

HC Příbram - HK Králův Dvůr                           5:1

HC Junior Mělník - HC Jesenice                    4:3 SN

HC Rytíři Vlašim - SK Černošice                       6:4

HC Slavoj V.Popovice - BK Mladá Boleslav B    10:2

HK Lev Slaný - HC Lev Benešov                       4:3

HC Rakovník - HC Poděbrady                           1:2