6. kolo HC Jesenice - HK Lev Slaný 6:3

18.10.2014 18:00

třetiny : 1 : 1, 4 : 1, 1 : 1

branky Jesenice : Novák, Kykal / Slížek /, Dorňák, Roman Formánek / Novák /, Slížek / Kykal, Teubner / David Formánek / Voháňka, Kykal /

branky Slaný : Kolář 2, Kubinčák

vyloučení : 8 : 4

využití : 1 : 0

rozhodčí : Novák, Mrázek, Pacovský

sestava Jesenice :  Flígr, / Aleš Příhoda / - Tomáš Příhoda, Kykal, Voháňka, Patera, Veselý -  Horčička, Slížek Malát, Novák, David Formánek, Roman Formánek, Dorňák, Teubner, Zemánek.

Komentář zápasu:

První se ujali vedení hosté pěknou střelou pod horní tyčku z prostoru kruhu. Autorem gólu byl Kolář. Po pěti minutách naši hráči srovnali z hole Nováka, a tak při vyrovnaném souboji skončila první třetina. Rychlá a cílevědomá hra obou týmů pokračovala ve druhé části. Naši hráči hned na začátku využili přesilovou hru,kdy po přihrávce Slížka byl autorem obránce Kykal,a tím se domácí ujali vedení. Vzápětí na to slánští skóre srovnali po nepřehledné situaci před naši brankou opět z hole Koláře.

V polovině utkání naši hokejisté otevřeli brankostroj, a v rozmezí tří minut nastříleli soupeři tři branky. Nejprve Dorňák po sólové akci, vzápětí Novák našel pěkně Romana Formánka, a ten přesně zavěsil, a nakonec po akci Teubnera a Kykala byl střelcem Slížek. A tím si náš tým vytvořil náskok,  který vydržel až do druhé přestávky. Ač byl rozdíl tříbrankový, a naši hráči ještě o jeden gól zvýšili, tentokrát Davidem Formánkem z přihrání Kykala a Voháňky, hosté ze Slaného se nevzdávali, ale stále bojovali v plném nasazení.. V závěru střetnutí se jim také podařilo o jednu branku stav zkorigovat z hole Kubinčáka na závěrečných 6  :  3 pro náš tým.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )