vyloučení : 3  :  3
využití : 1 : 0
rozhodčí : Švejda, Holec, Kováčik

Nejlepší hráč utkání: Martínek Aleš

V tomto kole jsme na našem ledě přivítali tradičního soupeře, hokejisty z Rakovníka. Rakovničtí s omlazeným týmem v letošní sezoně jsou zatím s bodovým ziskem pod jeho dlouhodobým průměrem, ale mužstvo je to kvalitní, a proto jsme se obávali aby bodový zisk nenastal právě tuto sobotu. S touto prognózou se také hra vyvíjela. Hráči obou mužstev ohrožovali branky soupeřů. Až v osmé minutě náš tým hrál přesilovou hru, kdy po přihrávce Davida Formánka, obránce Patera tuto přesilovku střelou od modré využil. Za dvě minuty nato Martínek pěkně našel na útočné polovině Davida Formánka, a ten v přímém souboji se soupeřovým brankářem zvýšil náš náskok na dvě branky. To již rakovničtí stupňovali tempo ve snaze stav utkání zvrátit. Také se jim podařilo v devatenácté minutě Voštou snížit.

Druhá část začala při velké snaze hostí o vyrovnání. Naši hráči jim v tom úspěšně čelili, a také po přihrání Mojžíše, Roman Formánek pohotově zvýšil na stav 3 : 1. Boj pokračoval. Za čtyři minuty po soupeřově akci, jmenovitě Martina  Gebharta a Mikeše, Klaus opět přiblížil průběžný stav na dostřel. To již jsme věděli, že uhrát konečný úspěšný výsledek nebude tak jednoduché. Ale přišla pětatřicátá minuta, náš tým zaútočil po ose Mojžíš Petr Němeček na Suchánka, který přesnou střelou opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Jak se dále ukázalo, tato branka byla velmi důležitá pro další ývoj, protože se soupeřem zatřásla, otupila jeho aktivitu. To se potvrdilo minutu na to . Po přihrávkách Davida Formánka a Zemánka zvýšil Hrdina na 5 : 2. To již naše mužstvo mělo územní převahu, a do konce této části hru ve své moci.

V poslední části tento trend pokračoval, a střelec utkání Hrdina vsítil další gól, přihrávali Zemánek a Patera. Do konce střetnutí jsme již výsledek kontrolovali, ale soupeři se podařilo pár vteřin před koncem vsítit branku z hole Chvojky. I když v této třetině měl náš tým herní převahu, tato skončila paradoxně nerozhodně.