6. kolo - HC Jesenice - BK Mladá Boleslav B - 5:2

branky Jesenice : Roman Formánek / David Formánek /

branky Boleslav : Bartoš / Budín, Milan Ficek /
                                 Jan Protivný / Trégl /

vyloučení :  7 : 4

využití :  2 : 1

V šestém kole krajské ligy na náš led přijelo mužstvo hokejistů BK Mladé Boleslavi B. Tým, který s námi sousedil v tabulce . Výsledek souboje měl rozhodnout o tom, kdo komu bodově odstoupí. Od začátku utkání bylo tedy zřejmé, že oběma týmům půjde o zisk co největšího počtu bodů.

V první třetině hosté z Boleslavi hráli spíše postupný útok. Naši hráči se snažili o rychlé protiútoky a přečíslení, která z toho vyplývala. To se nám podařilo v desáté minutě, přihrávku Davida Formánka umístil do růžku boleslavské branky, rychlou přesnou střelou, jeho bratr Roman Formánek. Byli jsme ve vedení a za stavu 1:0 šla mužstva v první přestávce do kabin.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení další branky v síti hostů. Obránce Voháňka našel v přesilové hře Romana Formánka a ten zvýšil na rozdíl dvou gólů. V páté minutě, opět při přesilové hře, po nejhezčí kombinaci Vostrackého s Mojžíšem, obránce Vostracký zvyšuje na 3:0. V dalším průběhu utkání v naší hře převládl rychlý protiútok. Při jednom takovém, po kombinaci Hanzlíka s Petrem Novákem, pohotově zavěsil do sítě hostů čtvrtý gól David Formánek. O minutu později se v podobné situaci ocitli Hrdina s Mahelem, a po jejich spolupráci střílí gól Dulovec. Vedeme 5:0 a tento stav vydržel až do konce třetiny. Po druhé v řadě se tedy stává druhá třetina naše nejlepší.

Do poslední třetiny střetnutí nastoupil do naší branky brankář Nový. Tato část byla z naší strany ve znamení zbytečných vyloučení . Do hry vstoupila chaotičnost, a protože soupeř také nijak neoslňoval, hra upadla do nízké úrovně. Ve třicáté páté minutě jsme v oslabení poprvé inkasovali. Po přihrávce Budína a střele Milana Ficka, kotouč ještě změnil směr po teči Bartoše. V osmačtyřicáté minutě nás soupeř opět zatlačil a z přihrávky Trégla nám dává druhou branku, po dorážce Jan Protivný. Tři minuty před závěrem utkání soupeř odvolal brankáře, v šesti lidech se snažil atakovat naši branku. Protože tuto hru hrál nekoordinovaně a nahodile, skorovat se mu již nepodařilo. Jediné co v této části cílevědomě běželo byl čas. Utkáni jsme zvládli vítězstvím 5:2 a získáváme další důležité body do tabulky.

autor článku: Karel Čuřík