5. kolo - HK Králův Dvůr - HC Jesenice - 3:5

08.10.2016 21:08

 

třetiny : 2 : 2, 0 : 3, 1 : 0
 
branky Kr. Dvůr: Tuček  / Macháček, Veber /
                               Tuček
                                Vodička / Pánek /
 
branky Jesenice : Jindra / Vostracký, Dulovec /
                                  Dulovec / Petr Němeček /
                                  Trpišovský / Hrdina /
                                   Roman Formánek / David Formánek, Voháňka /
                                   Dulovec / Zbyněk Novák /
 
vyloučení : 4 : 10
využití :  2 : 0
 
rozhodčí : Hruška, Nevařil, Kálal
 
 
              Je zcela evidentní, že sportovní forma našeho týmu stoupá. V předešlém kole jsme si připsali první body, a zajíždíme na horkou půdu do Berouna proti domácímu týmu HK Králův Dvůr, kterého předchází vysoká kvalita a ambice. 
               Utkání také tak začalo, domácí létali, kotouče šli z hole na hůl, ale náš tým v čele s brankářem Příhodou držel až do páté minuty, kdy jsme šli prvně do oslabení. Za pouhých šestnáct vteřin této hry nás soupeř rozložil, a po přihrávkách Vebera a Macháčka střílí branku Tuček. Jenomže za necelou minutu po bleskové akci Vostrackého a Dulovce vyrovnává Jindra. Již tato situace dala na vědomí domácím, že to zase tak jednoduché mít nebudou. Přišla třináctá minuta, a opět jdeme do oslabení. Tentokrát jsme čekali na branku v naší síti devatenáct vteřin. To opět Tuček po samostatné akci. Podobnost s prví situací čistě náhodná, tentokrát za dvě minuty. To obránce Petr Němeček rychle zatáhl kotouč do útočné třetiny, šikovně předal Dulovcovi, a ten nekompromisně vyrovnal. Tento stav vydržel až do konce této části.
               Přišla nejlepší naše třetina letošní sezony. Domácí chtěli utkání zlomit hned na začátku, jenomže v brance stál Příhoda s velkým výkonem. Tak ve třiadvacáté minutě šel kotouč za brankovou čáru soupeře, brankář domácích pro něj neuváženě vyjel, měl velké problémy se zpracováním, toho využil náš Hrdina, který se kotouče zmocnil, bleskově nahrál před prázdnou branku, kde Trpišovský zakončil, vedeme. A to již docela naleptalo soupeřovu hru, snahu měli velikou, ale mnoho se jim nedařilo, také díky již dříve zmíněnému našemu brankáři. V šestadvacáté minutě dobře podržel kotouč obránce Voháňka, poslal rychlou přihrávkou Davida Formánka, a ten z brankové čáry okamžitě na bratra Romana, ten přesně najetý nás posílá do dvougólového náskoku. V této části tomu ještě nebyl konec. Ve třiatřicáté minutě Zbyněk Novák zatáhl kotouč k soupeřově brance, s jeho nahrávkou si poradil zkušený Dulovec, a branky v této třetině byly vyčerpány.
               Do poslední části se náš tým musel připravit na velký nápor domácích, protože nejednou se stalo, že třígólový náskok neznamenal vítězství. Také to tak bylo vidět, jenomže domácím se ne až tak dařilo. Naše mužstvo se jejich hru snažilo s úspěchem narušovat až do poloviny třetí třetiny. To Pánek nahrál Vodičkovi, a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě, a tím snížil průběžný stav utkání. Jenomže konec střetnutí se blížil mílovými kroky. Domácí ještě zhruba dvě minuty do konce hráli power-play, ale v šesti lidech se pořádně nedostali k mohutnému náporu, a tak zápas skončil. Vezeme domů body za cenu zlata.

autor: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 5. kola KLM

 

HK Králův Dvůr HC Jesenice 3:5
BK Mladá Boleslav B HC Rytíři Vlašim 5:6
HC Příbram SK Černošice 3:2
HC Rakovník HK Lev Slaný 3:4 SN
Slavoj Velké Popovice HC Junior Mělník 4:5 SN
HC Žabonosy HC Lev Benešov 5:7