5. kolo - HK Králův Dvůr - HC Jesenice - 1:2

11.10.2015 09:56

HK Králův Dvůr  -  HC Jesenice       1  :  2

třetiny : 0 : 1, 0 : 1, 1 : 0
branka Králův Dvůr :  Véber / Vlček, Hamada /
branky Jesenice : Zemánek / Martínek /, Hrdina / Mahel, Zemánek /
vyloučení : 7  :  5+10
využití  :  0 : 1
oslabení : 1 : 0
rozhodčí : Kučera, Větrovský, Čajan

Nejlepší hráč utkání: Zemánek Petr

 
    Tento víkend zajíždělo naše mužstvo na led Králova Dvora do Berouna proti nevyzpytatelnému  soupeři, plnému kvalitních hráčů. Naproti tomu náš tým byl oslaben o hráče základní sestavy Nováka a Teubnera. Museli jsme stanovit přísnou obranou taktiku, a jak se později  ukázalo, když hráči opravdu důsledně a disciplinovaně dodržovali, často a přímočaře se dostávali do protiútoku. Toto se projevilo již ve druhé minutě střetnutí, když ve středním pásmu vybojoval kotouč Martínek, a Zemánek ujel domácím obráncům, a poslal naše mužstvo do vedení. Soupeř se samozřejmě snažil zvýšeným úsilím skóre srovnat, naproti tomu jsme se dostávali do dalších brankových příležitostí. 
    Domácí pokračovali ve snaze o vyrovnání hned od začátku druhé třetiny. Šance se přelévaly na obou stranách. V té době opět zářil, ostatně jako v celém utkání náš brankář Příhoda.V polovině zápasu byl za hákování vyloučen  domácí hráč, a při naší přesilové hře hráči vytvořili veliký tlak do soupeřovy branky, a po přihrávkách Mahela a Zemánka zvýšil náskok našeho mužstva na rozdíl dvou branek Hrdina. Závěr této části se našemu mužstvu nevydařil. Za hákování signalizoval rozhodčí faul našemu Zemánkovi, a do toho soupeř v souboji srazil přilbu našemu Mahelovi, a ten se bohužel zapojil do hry, takže nás čekaly horké chvíle na začátku třetí části při dvojnásobném oslabení plné dvě minuty.
    Musíme ocenit skvělý výkon našich bránících hráčů na začátku třetí části, kdy celý čas oslabení nepustili králodvorské do pořádné brankové příležitosti, a úplně rozložili jejich přesilovou hru. V jedenapadesáté minutě  byl za držení domácí hráč, a jak se již našemu mužstvu stává, při zmatečném rozehrání v obranné třetině při přesilové hře se kotouče zmocnil oslabený soupeř, a po závaru před naši brankou po přihrávkách Vlčka a Hamady snižuje Véber. V době kdy náš soupeř už pomalu začal rezignovat na úspěšný výsledek, tento gól je znovu vzkřísil, a boj o závěrečný výsledek by pokračoval až samotného konce , kdyby nedošlo ke zranění v obličeji našeho Mojžíše soupeřovou holí, následovalo vyloučení soupeře na čtyři minuty a tím došlo k otupění domácího náporu. Soupeř na závěr ještě zvolil power-play, ale naši hráči si poradili z přehledem, a dokonce ještě dvakrát ohrožovali prázdnou soupeřovu branku. Tak z Berouna odvážíme velmi cenné tři body.

 

Kompletní výsledky pátého kola KLM

 

SK Černošice - Slavoj Velké Popovice         4:3

HC Příbram - HC Lev Benešov                   6:3

HK Králův Dvůr - HC Jesenice                 1:2

HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav B     6:5 SN

HCRytíři Vlašim - HC Rakovník                   0:3

HK Lev Slaný - HC Poděbrady                    5:2