4. kolo - HC Jesenice - HC Rakovník - 4:2

branky Jesenice :  David Formánek / Vostracký /

Nosek

vyloučení :  10+1x10  :  10+1x10
využití  : 2 : 1

rozhodčí :  Kučera, Čajan, Kálal

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že v tabulce pořadí, nemáme prozatím jediný bod. A to jsme chtěli za každou cenu změnit. Čtvrté kolo jsme na domácím ledě přivítali rakovnické, kteří s bodem na kontě, byli ve velmi podobné situaci jako my..

První část hry to dokazovala. Nasazení z obou stran a pečlivé obrany. Mírnou převahu jsme měli my, ale opět nás trápilo neproměňování brankových příležitostí. A tak díky skvělému výkonu našeho brankáře gól nepadl.  do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé třetiny jsme nastoupili, jako již tradičně, s jakousi bezradností. I když hráči určitě bojovali ze všech sil, navenek to působilo, jako když značně zpomalili.. Naproti tomu soupeř se zkušeným týmem držel kotouč více na holi a vyhledával volné prostory k zakončení. Avšak skóre jsme otevřeli první my. Po minutě a půl přesilové hry obránce Vostracký našel Davida Formánka,  ten poslal naše mužstvo do vedení. Bohužel tento gól nenakopl náš tým dostatečně, za minutu bylo vyrovnáno.  Po přihrávce Větrovce srovnal skóre Vojtěch Petráček. Opět se na naše hole usadila nervozita. Snad kromě brankáře Příhody, který po celé utkání mužstvo podržel. Od vyrovnávací branky uběhly čtyři minuty a situace se obrátila. Náš tým, po zbytečném vyloučení v oslabení, dostal soupeře do vedení, když kotouč šel po ose Kounovský, Vyskočil a autor druhé branky Nosek. Do konce třetiny se již skóre 1:2 neměnilo.

Do poslední části naši hráči vstoupili jako polití živou vodou. Hra se razantně zrychlila, zlepšila se kombinace, a tlak do soupeřovy branky.  Na vyrovnání jsme dlouho nečekali. V pětačtyřicáté minutě ve hře 4 - 4 na sebe stáhl soupeře Mojžíš , který přihrál Zbyňkovi Novákovi, a ten přesnou rychlou střelou vyrovnal. Bylo okamžitě znát, že  výkon našeho týmu začíná gradovat. Ve dvaapadesáté minutě vyslal Trpišovský svoje křídlo Hrdinu ten přesnou střelou po ledě ke vzdálenější tyči náš tým poslal do vedení. To,ale nebyl konec. V osmapadesáté minutě naše mužstvo hrálo přesilovou hru, se kterou se vypořádal nejlépe Roman Formánek, který po přihrávce Petra Nováka potvrdil vedení a tím první tři body v  sezoně.

autor článku: Karel Čuřík