3.kolo KLM - BK Mladá Boleslav B - HC Jesenice 4:5

27.09.2015 21:36
Mladá Boleslav  -  Jesenice    4  :  5
třetiny : 3 : 1, 1 : 1, 0 : 3
branky Ml. Boleslav : Rovný 3, Milan Ficek st.
branky Jesenice : Teubner 2, Hrdina 2, Mojžíš
vyloučení : 5 : 5
oslabení : 1 : 0
rozhodčí : Mrázek, Gabriel, Zmeškal
 
Nejlepší hráč utkání: Mojžíš Radek
 
    Naši hráči se do utkání pustili ve velkém stylu. Od prvního vhazování se do soupeře zakousli a hned ve čtvrté minutě jsme se ujali vedení, když po přihrávkách Martínka a Mojžíše ukončil Teubner. Ale ještě v téže minutě vyrovnal po přihrávce Bílka Rovný, pozdější střelec utkání. Další průběh utkání dokazoval, že sport je sport a vůbec se nedá hodnotit objektivně a na umělecký dojem. Zkrátka zaslouženě vyhrává ten, kdo dá více branek, a méně jich dostává. Náš tým stále pokračoval v převaze, všechny příležitosti míjely branku soupeře, který se bleskurychle ujal vedení opět z hole Rovného, z přihrání Michala Protivného a Bartoše. Završením této části byla třetí branka domácích při vlastním oslabení. Autorem byl kdo jiný, než po akci Budína, znovu Rovný. Do branky se postavil Aleš Příhoda, který po zbytek utkání znamenal pro soupeře velikou překážku. 
 
    Druhá třetina začala ale již více vyrovnaně. Domácí se hodně zlepšili a v půli utkání zvýšili náskok na tři branky, když po akci Milana Ficka ml. zakončoval jeho tatínek Milan Ficek st. Naši hráči si ani za tohoto stavu nepřipouštěli, že by z Mladé Boleslavi neodvezli body. A za dvě minuty Hrdina po přihrávce Suchánka dává druhou branku našeho týmu. Tato třetina byla herně vyrovnaná, a bylo cítit, že na vítězství si dělají naději oba týmy. Za nepříznivého stavu pro naše mužstvo o dvě branky šly týmy do druhé přestávky. 
 
    Naše hráče neopouštěla bojovnost, a díky dobré kondici stále stupňovali tempo hry. To se také začalo projevovat na skore. V páté minutě Mojžíš našel své pravé křídlo Teubnera, a ten snížil na rozdíl jedné branky. V této době mělo utkání vysoké tempo. Za deset minut po snížení o jednu branku ujel domácím dnes výborně hrající Mojžíš, a vyrovnal stav střetnutí. Následoval dramatický konec, kdy jsme soupeře za dvě minuty zatlačili do třetiny, a po bombě obránce Voháňky od modré čáry, a teči Mojžíše dává Hrdina náš vítězný gól. Na samotný závěr jsme šli do oslabení, soupeř odvolal brankaře, ovšem náš tým konec zvládnul po taktické stránce, a proto vezeme z Boleslavi všechny tři body.

 

Kompletní výsledky druhého kola KLM

 

HC Příbram - HC Poděbrady              3:1

HK Králův Dvůr - HC Lev Benešov      4:5

HC Junior Mělník - SK Černošice        5:2

Slavoj V. Popovice - HC Rakovník       5:2

HK Lev Slaný - HC Rytíři Vlašim         5:3

BK Mladá Boleslav B - HC Jesenice    4:5