22. kolo - HC Jesenice - Slavoj Velké Popovice - 6:8

13.02.2016 22:22

HC Jesenice  -  Slavoj V. Popovice        6  :  8

třetiny  :  1 : 2, 1 : 3, 4 : 3
branky Jesenice  : Gron
                                   Gron / Mahel, Djobek /
                                   Djobek / Gron, Martínek /
                                   Hanzlík / David Formánek, Suk /
                                   Roman Formánek / David Formánek /
                                   Hanzlík / David Formánek, Roman Formánek /
 
branky Popovice : Medřický / Vacek /
                                  Chochola / Lucker /
                                  Žoha / Petrželka /
                                  Culka / Braniš /
                                  Petrželka 
                                  Bícha / Vacek /
                                  Moravec / Žoha, Dvořák /
                                  Vacek / Medřický /
 
vyloučení : 4 : 9
využití : 2 : 1
 
rozhodčí : Mrázek, Holý, Stejskal
 
              Než jsme se všichni nadáli, tak tady máme poslední kolo základní části Krajské ligy. V tomto posledním kole nám los určil tým, který nám umožňuje pojímat zimní stadion, jako naše domácí prostředí. Takže se stalo, že jsme na jejich ledě přivítali hokejisty Velkých Popovic, jako hosty. Soupeř, který je a končí v základní části jako lídr, a utkáním s ním jsou vnímány jako velké derby. Tak také jsme k souboji přistupovali.
              Od prvního vhození velice zodpovědně, agresivně, a s tímto přístupem se také v počátku dařilo. To popovické trochu zaskočilo a velice nesměle kontrovali. A jak už to v letošní sezoně u nás bývá, po několika nebezpečných ohrožení soupeřovy branky, v páté minutě popovičtí zaútočili, a co je také zdobí, velice agresivně a produktivně, a ujímají se vedení v utkání z hole Medřického, přihrával Vacek. To se nám mnoho nelíbilo, a ještě v téže minutě Mojžíš obloukem poslal do středního pásma  kotouč, který zpracoval Gron, ujel soupeřovým obráncům, ti ho faulovali, a z následného trestného střílení Gron vyrovnává. Dlouho, až do šestnácté minuty probíhala hra ve velkém tempu, a opět nás soupeř vyučil v produktivitě, z přihrání Luckera, Chochola posílá soupeře do vedení.  Za tohoto stavu končí první třetina.
               Druhá část navázala na předešlou svým projevem. Do poloviny třetiny bez branek, až poté při protiútoku z přihrávek Djobeka a Mahela, Gron vyrovnává stav střetnutí. Dalších sedm minut se hra přelévala ve vysokém tempu ze strany na stranu. Až přišla osudná osmatřicátá minuta. Neprve z přihrávky Petrželky posílá Žoha soupeře do vedení, a ještě v téže minutě Culka zvyšuje náskok popovických, přihrává Braniš. To z našim týmem docela zatřáslo, a za další dvě minuty, těsně před koncem druhé třetiny ještě Petrželka dává pátý gól našich hostů. 
                Do poslední části nastupujeme sice otřeseni, ale s  pokusem skore alespoň vylepšit. Zase ale zklameme naše fanoušky, když dvojice soupeře Vacek Bícha ještě náskok zvyšuje. Autorem gólu je druhý jmenovaný. V téže samé minutě přicházíme konečně ke slovu my. Po přihrávkách Grona a Martínka snižuje Djobek. Minutu na to hrajeme přesilovou hru, kotouč šel po ose Suk, David Formánek, a Hanzlík se zapisuje mezi střelce. Už to skóre vyznívá přijatelně. Jenomže opět se projevila naše, delší dobu, mizerná obraná hra. Opět jsme si nechali soupeře odskočit dvěma brankami, nejprve  v přesilové hře Žoha a Dvořák přihráli  přihráli Moravcovi, a potom Medřický nabil Vackovi na osmou trefu soupeře. V jedenapadesáté minutě zaúřadoval náš první útok a bratři Formánkové, když David přihrál Romanovi na pátou branku našeho týmu. Ještě v samém závěru opět náš první útok vytvořil velký tlak do soupeřovi branky, a z nahrávek bratrů Formánků se trefil opět Hanzlík na závěr tohoto duelu. Na úplný závěr je nutno podotknout, že počet branek v tomto střetnutí, není příliš dobrá vizitka obou mužstev.

 

Kompletní výsledky 22. kola KLM

 

HC Příbram - HL Lev Slaný                      4:1

BK Mladá Boleslav B - HC Poděbrady       2:0

HC Lev Benešov - SK Černošice               5:2

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim          6:5

HK Králův Dvůr - HC Rakovník                 6:2

HC Jesenice - Slavoj V. Popovice             6:8