21. kolo - SK Černošice - HC Jesenice - 2:3 SN

06.02.2016 20:34
SK Černošice  -  HC Jesenice      2 : 3  SN
třetiny: 1 : 1, 0 : 1, 1 : 0       1 : 0
 
branky Černošice:  Staněk
                              Loskot / Ureš, Veselý /
 
branky Jesenice: Mojžíš / Novák /
                           Kadeřávek / Martínek /
rozhodující nájezd: Roman Formánek
 
vyloučení:  12 :  11
využití: 1 : 0
rozhodčí: Mrázek, Formánek, Frühauf
 
 
    Pro další pokračování v soutěži play-off bylo nutné do konce základní části bodovat. Dvě kola před koncem nás čekají dvě nejsilnější mužstva soutěže. Tento víkend na nás čekala loňská štika, hokejisté z Černošic. Ze štiky se v letošní sezoně stal velice kvalitní, dobře vedený tým, který překonává jednoho soupeře za druhým. S touto skutečností byl připravován náš tým, a v odhodlané náladě nastoupil v sobotu na zimním stadionu v Černošicích.
    Od začátku jsme převzali iniciativu, a tím domácí trochu zaskočili. Tato mírná převaha vyústila v páté minutě, když po akci Nováka se ujímáme vedení z hole Mojžíše. Dalších deset minut byl produkován kvalitní hokej z obou stran. Dokonce obě strany si vyzkoušeli hru v oslabení ve třech, bez úspěchu. Až přišla patnáctá minuta, a další naše oslabení, a domácí toho využili, a obráncem Staňkem střelou od modré čáry vyrovnali. Do první přestávky se stav utkání nezměnil.
    V podobném rytmu pokračovala druhá třetina. Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu, ale bedlivě si hlídala defenzivu. To trvalo až do osmadvacáté minuty, kdy naše mužstvo zatlačilo soupeře do jeho pásma. Kotouč prošel mezi obránci Martínkem a Kadeřávkem, a ten po zpracování pohotově vystřelil, a překonal domácího brankáře, a tím se náš tým opět ujal vedení. Pokračoval tuhý boj, který byl přerušen druhou přestávkou.
    Samozřejmě se diváci mohli těšit na poslední část, která slibovala vyvrcholení souboje o závěrečný výsledek. Netrvalo dlouho, černošičtí získali převahu v našem pásmu, naše pětka na ledě ztratila koncentraci, nedařilo se posunout hru do středního pásma. Soupeř tohoto využil a po přihrávkách Ureše a Veselého Loskot vyrovnává stav utkání. Od té doby si obě mužstva dávala velký pozor na chybu, kterou by soupeř pravděpodobně využil. Tímto způsobem se střetnutí dohrálo až do konce, a o získání druhého bodu musely rozhodovat samostatné nájezdy. V základu zářili brankáři, ani jednomu ze šesti střelců nepustili kotouč do branky. V nastavení náhlé smrti černošický Jiří Vyštajn neproměnil, ale náš Roman Formánek, jako letos již několikrát, rozhodl o našem celkovém vítězství. A těmito dvěma body jsme získali jistotu play-off, a v posledním kole se bude jenom rozhodovat, z kterého to bude místa.

 

Kompletní výsledky 21. kola KLM

 

SK Černošice - HC Jesenice                2:3 SN

HC Rytíři Vlašim - HK Králův Dvůr       1:4

Slavoj V. Popovice - HC Příbram         6:2

HC Poděbrady - HC Lev Benešov        3:4 SN

HK Lev Slaný - HC Junior Mělník        6:3

HC Rakovník - BK Mladá Boleslav B   5:3