21. kolo HC Rakovník - HC Jesenice 2:4

08.02.2015 00:00

třetiny : 0 : 1, 2 : 2, 0 : 1

branky Rakovník : Mikeš, Douda

branky Jesenice : Roman Formánek / David Formánek, Pešta /, Kadeřávek / Teubner /,

                              Teubner / Kadeřávek, Němeček /, Horčička / Patera /

vyloučení : 4  :  11  

využití : 2 : 0

rozhodčí : Dundr, Formánek, Holý

 

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr / - Němeček, Kykal, Voháňka, Patera, Kadeřávek - Horčička,

                               Slížek, Malát, David Formánek, Novák, Roman Formánek, Teubner, Pešta, Zemánek

nejlepší hráč utkání : Aleš Příhoda             

Komentář zápasu:

Předposlední kolo základní části zajíždělo naše mužstvo do Rakovníka - dlouhodobě jednoho z nejkvalitnějších soupeřů. Jako vždy jsme se obávali a dobře hlídali, aby se soupeř neujal vedení jako první. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu, a již v druhé minutě po přihrávkách Davida Formánka a Pešty naši první branku střílí Roman Formánek. A protože byl začátek utkání, bylo jasné, že diváky čeká tuhý souboj vyzrálých týmů. Tento stav jsme udrželi až do první přestávky, když ještě před tím jsme hráli oslabení. 

 

To přešlo do druhé třetiny, a protože rakovničtí mají snad nejlepší přesilovku v soutěži, po přihrání Hegenbarta vyrovnal Mikeš. Začínalo se znovu. Opět tuhý boj s množstvím pěkných akcí na obou stranách. Po jednom takovém tlaku našeho mužstva, po opakovaných střelách našel Teubner mezi kruhy najetého obránce Kadeřávka,  a ten z voleje po ledě poslal naše mužstvo opět do vedení. V této části jsme čelili množství oslabení za triviální přestupky. Tam byl ale v hlavní roli mimo ostatních hráčů hlavně brankář Příhoda. V jedné ze situací pět na pět po přihrávkách obránců Kadeřávka a Němečka se dostal na kotouč Teubner, a z pravé strany k zadní tyči umístil gól, který znamenal dvoubrankové vedení. Následovalo naše oslabení tři na pět, a soupeř snížil po vyšachování naší trojky, to když po přihrávkách Klause a Krejčího, do prázdné branky střílel domácí kapitán Douda. Za tohoto stavu šla mužstva do druhé přestávky. 

 

V poslední části samozřejmě souboj týmů gradoval, domácí s obrovskou snahou o vyrovnání, a naši hráči zase se snahou disciplinovanou hrou soupeře co nejvíce brzdit a z rychlých protiútoků zaútočit. V této části jsme rovněž čelili několika oslabením, a opět zde velkou roli hrál náš brankář. Konec utkání trochu připomínal šachovou partii s přesouváním hráčů a oddechovými časy obou týmů. Nakonec domácí odvolali brankáře, a v šesti proti pěti se snažili vyrovnat. Ale při druhém vhazování před naši brankou jsme kotouč vyhráli my, na ten se dostal obránce Patera, vyslal do středního pásma Horčičku, a ten ze zkušenostmi z nejvyšších soutěží trefil prázdnou branku Rakovníka, a to byl definitivní konec. A naše mužstvo si veze z velmi těžké rakovnické půdy tři body.

 

Autor článku: Karel Čuřík ( trenér )