20. kolo - HC Jesenice - HC Příbram - 5:8

30.01.2016 23:42
HC Jesenice  :  HC Příbram       5 : 8
třetiny: 1 : 1, 2 : 1, 2 : 6
 
branky Jesenice: Teubner / Novák /
                           Gron / Martínek, David Formánek /
                           Kadeřávek / Voháňka, Roman Formánek /
                           David Formánek / Němeček / Gron /
                           Roman Formánek / Zemánek /
 
branky Příbram: Pavel / Grubner /
                          Svoboda / Hlinka, Mikeska /
                          Šlemenda / Grubner, Kadič /
                          Kadič / Grubner, Pavel /
                          Mikeska / Svoboda /
                          Polák / Hlinka, Mikeska /
                          Polák / Mikeska, Svoboda /
                          Pavel / Šmejkal /
 
vyloučení: 5 : 5
využití: 1 : 1
 
rozhodčí: Vávra, Mrázek, Pacovský
 
 
    Naše mužstvo potřebuje v základní části každý bod, aby byla zachovaná naděje na play-off. Toto kolo jsme hostili hokejisty z Příbrami, kteří byli do té doby sousedy v tabulce, o příčku výše. Mužstvo bylo odhodláno vyvarovat se předešlých chyb, a v tomto utkání úspěšně bodovat. 
    Začali jsme velice dobře. Pravděpodobně padl rekord soutěže v rychlosti vstřelené branky, když po vhazování Novák vyhrál buli na Teubnera, který pohotově vystřelil zprava k vzdálenější tyči, a brankář příbramských ho zaregistroval až v síti v deváté vteřině utkání. Náš tým pokračoval v neustálém tlaku, ale všechny akce skončily platonicky bez úspěchu. Až v osmé minutě jsme opět nechali lacino zaútočit soupeře, a ten z přihrání Grubnera Pavlem vyrovnal. Naši hráči měli až do konce této části stálou převahu, ale některé šance lehkovážně zahodili. 
    Po přestávce tlak do soupeřovy branky pokračoval. V pětadvacáté minutě po velkém tlaku, z přihrávek Martínka a Davida Formánka bleskově dává vedoucí branku Gron. Dalších deset minut se hra přelévala na obě strany, až v šestatřicáté minutě jsme byli oslabeni, a v přesilové hře zaútočil zkušený harcovník Mikeska a Hlinka, a z hole Svobody náš soupeř opět vyrovnal. V této části hry jsme měli mírnou územní převahu, a ve čtyřicáté minutě šel kotouč z hole Romana Formánka na obránce Voháňku, ten po modré rychle předal druhému obránci Kadeřávkovi, který ještě rychleji vystřelil po ledě přesně k tyči a do další přestávky vedeme o jednu branku.
    A v tuto chvíli by bylo nejlepší, kdyby na zimním stadionu zhasla světla. Protože naprosto nepochopitelně se do našich hráčů vkradla skepse, bezradnost, a kupili jednu chybu za druhou. Ovšem velké zásluhy na dalším vývoji měli hokejisté z Příbrami. Z trojky zařadili šestku, ani pro jednoho hráče nebyl problém bolestivý souboj, a zcela převzali zápas do své moci. Ale popořadě. Samozřejmě první střídání třetí třetiny hrubá chyba naší obrany, a trojice soupeřů, Kadič, Grubner a Šlemenda, se postarali o další vyrovnání. Posledně jmenovaný byl autorem gólu. Dokonce ve čtyřiačtyřicáté minutě příbramští otočili skore, a po přihrávkách Pavla a Grubnera se ujímají vedení z hole Kadiče. Na solidní výsledek pro náš tým vykřesal naději náš druhý útok.V přesilové hře z přihrávek Petra Němečka a Tomáše Grona vyrovnává David Formánek. Dále naši hráči vršili chybu za chybou, když nestačili pokrývat bleskové akce soupeře a třicet vteřin po vyrovnání se Příbram opět ujímá vedení z hole Mikesky, přihrával Svoboda. Další naději pro náš tým vykřesal Roman Formánek, který vyrovnal z přihrání Zemánka. A to zbývalo do konce střetnutí necelých pět minut. Naši hráči se proti soupeřově  hře nestačili koncentrovat, a strhla se doslova bouře z hokejek příbramských. Nejprve se ujali vedení z hole Poláka po přihrání Hlinky a Mikesky. Místo pokusu o vyrovnání přišla na nás za dvě minuty další sprcha, opět z hole Poláka, přihrávali Mikeska a Svoboda. A tomu všemu ještě nebyl konec, když ještě v závěru ujel Šmejkal, a Pavel nám dává závěrečnou tečku v podobě osmé branky.
 
 

Kompletní výsledky 20. kola KLM

 

SK Černošice - HC Poděbrady                 4:2

HC Lev Benešov - HC Rakovník               2:5

HC Junior Mělník - Slavoj V. Popovice      3:2 SN

HK Králův Dvůr - HK Lev Slaný                7:4

HC Jesenice - HC Příbram                       5:8

HC Rytíři Vlašim - BK Mladá Boleslav B   5:2