2. kolo - HC Jesenice - HK Lev Slaný - 2:3

17.09.2016 22:35

 

třetiny : 1:0, 1:1, 0:2

branky Jesenice: Novák Z. / Dulovec /

                           Formánek R.

 

branky Slaný:     Frolík / Vaněk /

                          Slánský / Lapáček /

                          Sekerka / Háva, Vaněk /        

 

vyloučení:   8:5

využití:        0:2

diváků:        39   

 

rozhodčí:     Novák, Pacovský, Noga

 

    V letošní sezoně máme se slánskými hokejisty čilý ruch. V srpnu jsme sehráli přípravný zápas , přišel k nám obránce Vostracký, který minulou sezonu nastupoval za Slaný, a od nás do Slaného odešel obránce Patera. A v utkání o body se střetneme s tímto soupeřem již ve druhém kole.
    
    Utkání jsme začali dobře, hráči se snažili tvořit, dobře bruslili, a téměř celá první třetina byla v naší režii. Problémem je ohrožování soupeřovi branky, naši hráči se netlačili do předbrankového prostoru, ani do střeleckých pozic před brankou, spíše stále ohrožujeme soupeře z velkých úhlů.
Jednou z dobrých akcí bylo zatažení kotouče Dulovcem, přesně nahrál zpoza branky Zbyňkovi Novákovi,  ten nekompromisně vsítil naší jedinou branku v této části hry.
    Do poloviny utkání, ve druhé třetině, jsme pokračovali v trendu té první. V osmadvacáté minutě vybojoval kotouč u mantinelu na červené čáře
David Formánek, který vyslal ke svému pověstnému trháku svého bratra Romana Formánka, ten ujel bránícím hráčům a prostřelil soupeřova brankáře. Jakoby to byl povel pro zlepšený výkon soupeře, a zároveň úroveň naší hry začala klesat, a  v osmatřicáté minutě snížil obránce Frolík po přihrávce Vaňka.
    V poslední části soupeř vycítil  šanci, zvyšoval bojovnost, stále více atakoval naši branku, z toho pramenily chyby našich bránících hráčů, a následné fauly a vyloučení. Celkem v této třetině jme celou polovinu hráli v oslabení. V tom vynikal obránce Vostracký, který odseděl v této části celkem šest minut. V minulém kole s jedenácti lidmi náš výkon během utkání stále rostl, a tak jsme poslední třetinu odehráli téměř celou v útočném pásmu.
Paradoxně v tomto souboji, v plné sestavě, výkon stále klesal a soupeř výsledek úplně otočil.V pětapadesáté minutě jsme obdrželi, v oslabení, hned dvě branky skoro najednou. Nejdříve po přihrávce Lapáčka střílel Slánský, a poté Sekerka za asistence Hávy a Vaňka. To se již blížil konec utkání, našemu mužstvu chyběl nápad a kreativita, tak jsme odešli s porážkou.

autor: Karel Čuřík

Kompletní výsledky druhého kola KLM

 

SK Černošice HK Králův Dvůr 5:4
HC Příbram BK Mladá Boleslav B 2:3 SN
HC Lev Benešov Slavoj Velké Popovice 6:2
HC Junior Mělník HC Rakovník 6:2
HC Rytíři Vlašim HC Žabonosy 5:4
HC Jesenice HK Lev Slaný 2:3