2. kolo - HC Jesenice - HK Lev Slaný 5:4

19.09.2015 21:58

Jesenice  -  Slaný   5  :  4  ( 1 : 2, 2 : 2, 2 : 0 )

 

branky Jesenice : Roman Formánek / Novák, Němeček /, Roman Formánek / Mojžíš/, Roman Formánek / Novák /,
                              Roman Formánek / David Formánek /, Roman Formánek / David Formánek, Novák /
 
branky  Slaný : Bednár, Patrik Novák, Lapáček, Jiří Novák
 
vyloučení :  5  :  4
využití :  1 : 1
rozhodčí : Macháč, Holec, Jecelín
 
Nejlepší hráč utkání: Formánek Roman
 
   Našeho soupeře HK LEV Slaný předcházely zprávy o posilování a velkých přípravách na letošní sezonu. Nakonec k nim od nás přešli brankář Flígr a útočník Malát. Hosté k nám přijeli také jako favorit střetnutí. Proto jsme do souboje šli s určitou zvědavostí, a také zodpovědně a pečlivě připraveni. Utkání začalo ve velkém tempu, a hned při prvním střídání jsme se ujali vedení brankou Romana Formánka z přihrání hráčů Nováka a Petra Němečka. To soupeře zaskočilo, a musel hned na začátku zvýšit obrátky naplno, a také za dvě minuty vyrovnal z hole Bednára, přihrával Frolík. Soupeř neustával v tlaku po celou první třetinu. Náš brankář Příhoda pro slánské útočníky byl velkou překážkou. A v závěru této části se hosté ujali vedení Patrikem Novákem po akci Lapáčka s Průchou. 
 
    Druhá třetina bylo pro nás povel k vyrovnání, a to se také hned na začátku podařilo opět Romanem Formánkem, tentokrát přihrával Mojžíš. V polovině utkání se zdálo, že se soupeřem ztrácíme kontakt, když na soupeřově polovině fauloval Martínek, a v oslabení se soupeř opět ujal vedení po akci Patrika Nováka a Průchy skoroval Lapáček.Pod tíhou zbytečně obdrženého gólu slánský Jiří Novák navýšil skore na rozdíl dvou branek, našemu na chvíli rozhozenému týmu.  Naštěstí hráč o kterém se hodně v dnešním utkání mluví, Roman Formánek snížil z přihrání Nováka. To již naše mužstvo hru vyrovnalo a pro naše hosty byli stejně nebezpeční. Za tohoto stavu jsme šli na druhou přestávku.
 
    Poslední část jsme již měli ze hry více, vytvářeli si šance, ale stále se nedařilo vyrovnat. Až v polovině třetiny střelec Roman Formánek po akci svého bratra Davida vyrovnal. Již se oba soupeři pomalu připravovali na nájezdy, když v poslední minutě si náš tým vzal oddechový čas, a sestava která měla dohrát střetnutí, se po závaru před soupeřovou brankou po přihrávkách Davida Formánka a Nováka vsítil Roman Formánek pátou vítěznou branku, a tím vlastně střetnutí skončilo. Jak již z předešlého obsahu vyplívá, Romanu Formánkovi se podařil v tomto boji husarský kousek, když se stal autorem všech pěti našich branek.

 

Kompletní výsledky druhého kola KLM

 

SK Černošice - HK Králův Dvůr                 8:1

HC Lev Benešov - BK Mladá Boleslav B    4:3 SN

HC Rytíři Vlašim - Slavoj V. Popovice       4:3 SN

HC Jesenice - HK Lev Slaný                  5:4

HC Poděbrady - HC Junior Mělník             2:4

HC Rakovník - HC Příbram                       2:3