2. čtvrtfinále

23.02.2015 00:00

HC Jesenice - Mladá Boleslav B      3  :  1 po samost. nájezdech

třetiny : 0 : 1, 1 : 0, 0 : 1, 0 : 0, 1 : 0

branky Jesenice : Roman Formánek, Novák / David Formánek, Roman Formánek /, rozh. nájezd Roman Formánek

branka Boleslav : Škaloud

vyloučení : 5 : 3

využití : 1 : 1

rozhodčí : Novák, Mrázek, Pacovský

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr /  Kykal, Petr Němeček, Voháňka, Patera, Tomáš Příhoda, Kadeřávek, Horčička, Slížek, Malát, David Formánek, Novák, Roman Formánek, Teubner, Pešta, Zemánek, Vacek

nejlepší hráč utkání: Roman Formánek

Komentář zápasu:

Odvetné utkání této série. Naše mužstvo si přivezlo jednobrankové manko z Mladé Boleslavi. To už mělo předurčovat způsob hry v odvetě, kde rozhoduje každý vstřelený gól. Náš tým, pokud chtěl uspět, musel co nejrychleji smazat toto manko a pokusit se o vítězství v tomto zápase. Ale boleslavští se vrhli do útočení hned od začátku, a to se ukázalo z jejich hlediska dobře. Skóre vydrželo čisté až do čtrnácté minuty, když se náš soupeř ujal vedení v přesilovce, po bleskové hře z hole na hůl po přihrávkách Bílka a France byl autorem Škaloud. A tím boleslavští zvýšili celkový náskok na dvě branky.

Druhá část probíhala stejně jako první, rychlá, důrazná hra na obou stranách, a boj po celém kluzišti. V sedmé minutě hrálo naše mužstvo přesilovou hru, která se mnoho nedařila. Po neúspěšném vnikání do soupeřova pásma se dostal kotouč k Romanu Formánkovi, ten vzal tíhu okamžiku na sebe, projel středním pásmem, obránci hostí ho nezachytili, a střelou nad rameno brankáře vyrovnal.

Boj vrcholil v poslední části, jedno z hlavních slov měli oba brankáři. Naše mužstvo vrhlo všechny síly do útoku a čtyři minuty před koncem utkání, po drtivém závaru před brankou boleslavských šel kotouč přes hole bratrů Formánků až k Novákovi, který byl autorem vedoucího gólu, k naší všeobecné radosti, a tím se srovnal stav z obou střetnutí. Zbytek střetnutí se odehrál již bez branek, i když naši hráči měli ještě několik slibných příležitostí. Následovalo pětiminutové prodloužení čtyř proti čtyřem. Pro náš tým se hra začala vyvíjet slibně, ale po dvou minutách přišlo dvojí vyloučení na naší straně, což je v tomto způsobu hry téměř smrtící. Proto musíme vyzvednout obranu dvou našich trojek, které úspěšně odolalo hostům z Mladé Boleslavi. A podle nepsaných pravidel si nezaslouží vyhrát ten, kdo tuto výhodu nepromění. Tak i po prodloužení hra po 65 minutách nerozhodla o postupujícím do semifinále soutěže. Už zbývaly jenom samostatné nájezdy.

Po úpravě ledu zahájil náš tým, jmenovitě Roman Formánek, první nájezd, nedal brankáři hostí vůbec šanci a blafákem do bekhendu ho překonal. Za boleslavské se rozjel Rovný, náš brankář Příhoda ho vytlačil do strany a tak mu úplně zavřel branku. Vedeme 1 : 0, a rozjíždí se náš nejúspěšnější střelec penalt Horčička, ten nepřipustil žádnou diskuzi a přesnou a razantní střelou trefil růžek soupeřovy svatyně. Poslední šanci  soupeřů měl boleslavský Milan Ficek st., jemu se taktéž nepodařilo překonat dobře postaveného našeho brankáře.  Tím pro nás sezóna nekončí a chystáme se na dalšího soupeře již v semifinále.