2. čtvrtfinále KLM - SK Černošice - HC Jesenice - 5:2

vyloučení: 5 : 6
využití: 1 : 0

rozhodčí: Čáp, Formánek, Stejskal

Pouze dvacet hodin byla doba, která dělila souboj soupeřů nedělního utkání. V utkání, kde hráči musí pracovat a sahat až na dno sil, přičemž tento čas musí postačit na rekonvalescenci do dalšího střetu. Proto v těchto utkáních rozhodují naprosté maličkosti a momentální sportovní forma hráčů. Slavnostní atmosféra panovala i v Černošicích.
    V 16:30 rozhodčí vhodili buli do rozhodujícího zápasu. Tentokrát naši hráči nebyli tak zakřiknutí jako v prvním utkání, a tak průběh odpovídal v zajištění obran, a náročnému nasazení. Pro nás se utkání vyvíjelo nadějně až do čtrnácté minuty. Domácí nás zatlačili před naši branku, kotouč na holi měl černošický Urbančík, přihrál úplně nehlídanému Loskotovi, a ten pohodlně poslal černošické do vedení. Minutu na to jsme zakládali postupný útok z vlastní třetiny, velice lehce jsme na modré čáře přišli o kotouč, a to byl impuls pro rychlé a důrazné útočníky, a také Suchý přihrál Hofmeisterovi, a ten zvýšil náskok na dvě branky. Nic jiného nezbývalo, než hru trochu otevřít, tak náš první útok atakoval branku soupeře ve trojici, a tak v sedmnácté minutě bratři Formánkové vyvinuli veliký tlak, a Hanzlík snižuje na rozdíl jedné branky. Ale opět jsme se s touto situací nevyrovnali. Soupeřův nejstarší útočník Kahánek, atakovaný naší obranou, u mantinelu nastřelil kotouč na branku, ten byl lehce tečován, a tento kotouč překvapil našeho brankáře, až skončil v síti. To se událo ve dvacáté minutě, třicet vteřin před přestávkou.
    Druhá třetina byla ve znamení asi našeho nejlepšího výkonu v tomto zápase. V této části jsme měli stálou mírnou územní převahu. Ovšem v půlce utkání došlo k serii našich vyloučení, ta zvedla domácí k větší aktivitě, a ve dvaatřicáté minutě v oslabení o dva hráče nás soupeř samozřejmě zatlačil před naši branku, a když se zdálo, že toto oslabení přežijeme bez úhony, tak při vstupu našeho čtvrtého hráče z trestné lavice vystřelil černošický obránce Staněk od modré čáry, střelu tečoval Suchý, a ta skončila za zády našeho brankáře. 4  :  1. Naši hráči se ani za tohoto stavu nevzdávali. Okamžitě na čtvrtou branku soupeře ihned odpověděli. Roman Formánek si počkal do druhé vlny na svého bratra Davida, a ten přesně umístěnou střelou snižuje na rozdíl dvou branek.
    Poslední třetina byla poslední šancí s utkáním něco udělat. Jenomže našim unaveným hráčům se otupilo ostří, i když snaha a vůle byla veliká. Ani domácí se nepouštěli do zběsilé aktivity, spíše se snažili zezadu kotouč podržet na svých holích. Dokonce se jim podařilo zaútočit do naší otevřené obrany, když přes Jobka a Suchého kotouč nastřelil Urbančík, a od nohou bránících hráčů se tento odrazil do naší sítě. Až do konce hra probíhala spíše ve středním pásmu, a žádné mužstvo si nevytvořilo jasnou příležitost ke skórování. Tak střetnutí skončilo. Jenomže pro nás neskončilo jenom utkání, ale celá letošní sezona. Sezona, kterou přes vyřazení ve čvrtfinale hodnotíme jako dobrou. Gratulujeme lepšímu soupeři k postupu do semifinale, a přejeme mu, aby byl i nadále úspěšný v soutěži.

Kompletní výsledky 2. čtvrtfinále

Slavoj Velké Popovice - HC Lev Benešov        8:2