19. kolo KLM

21.01.2017 21:54

V 19. kole nám los přidělil utkání na ledě soupeře HC Příbram. Poté co se nám dvě kola po sobě nepodařilo zvítězit, věděli jsme, že tady musíme nějaké body získat. I přes první šanci domácích, kteří hned v první minutě, vyzkoušeli únikem dva na jednoho formu našeho brankáře Aleše Příhody, jsme ze hry měli více mi. Hned ve druhé minutě využil dobrého pohybu na útočné modré čáře Martin Dulovec, který vypíchnul rozehrávku domácích a už se řítil směrem k brance. Svižnou střelou po ledě mezi betony překonal domácího gólmana a vedeme 1:0. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí hráč za nebezpečnou hru vysokou holí, kterou zasáhl Petra Hanzlíka do obličeje. Následnou přesilovou hru už vypadalo že nevyužijeme, když ze skrumáže skóroval Zbyněk Novák po přihrávkách od Romana Formánka a Petra Němečka. Téměř minutu nám vydrželo dvoubrankové vedení. Domácí vyhazovali puk, který na modré čáře utekl našemu obránci a ve třech proti jednomu mířili na naši branku. Situaci sehráli výborně a nakonec do prázdné branky snižuje ... na 1:2. Hráči příbrami se postupně dostávali do hry. Nejprve byl nechtěně zraněn vysokou holí Martin Dulovec, který se po ošetření do hry vrátil a chvilku na to Příhoda kryje pěknou šanci. Tlaku domácích přispělo i vyloučení za hrubost Martina Dulovce v desáté minutě. V oslabení nejprve Roman Formánek dobře vystihl rozehrávku napříč pásmem, ale situaci jeden na jednoho nevyužil a z následné protiakce chytá Aleš Příhoda pěknou střelu z první. Ve dvanácté minutě se domácím podařilo vyrovnat z hole ... který dostal přesnou přihrávku na hůl od ... a z prví poslal puk za záda našeho brankaře. Hra se vyrovnala. V sedmnácté minutě byl domácí tým potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Z následné přesilové hry jsme si vytvořili tlak, domácí prodloužili puk do středního pásma, kde byl Petr Němeček nucen faulovat rozjetého hráče, který by jinak jel sám na naši bránu. Hra se přesunula do naší obranné třetiny. Za necelých dvacet vteřin byl vyloučen další náš obránce, tentokrát Honza Němeček. Stáli jsme před těžkým oříškem. V závěru třetiny oslabení nejprve čtyři na tři a následně pět na tři. Oslabení jsme zvládli výborně. Nejprve Aleš martínek vyhodil puk přes všechny čáry, potom Martin Dulovec zdržel soupeře na vlastní modré a když už jsme hráli ve čtyřech, Radek Mojžíš s Romanem Formánkem ohrozili soupeřovu branku v situaci dva na jednoho. V posledních vteřinách první třetiny ještě Matěj Jindra vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou po ledě ale toho nepřekonal. V poslední vteřině se blísknul skvělím zákrokem také náš brankář Aleš Příhoda, který zlikvidoval nebezpečnou střelu úplně osamoceného domácího hráče mezi kruhy. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.