branky Jesenice: Roman Formánek  / Petr Němeček /

vyloučení:  4 + 5+OK  :  13 +  10
využití:  1 : 2
oslabení: 0 : 1
rozhodčí: Mrázek, Formánek, Frühauf

Čtyři kola před koncem základní části Krajské ligy nám chybí body pro jistotu do postupu nadstavbové části play - off. Takže bylo jasné, že venkovní utkání v Poděbradech nám musí přinést bodový zisk. Jenomže soupeř na tom je ještě hůře, ten hraje o setrvání v soutěži. Naše mužstvo bylo důsledně na tuto okolnost připraveno.
    V 17:00 rozhodčí vhodil kotouč, a přesně za půl minuty náhodná střela poděbradského Chmelaře zapadla za záda našeho brankáře. Tak jsme střetnutí začali. Na naše mužstvo to nikterak nezapůsobilo, spíše naopak. Pustili jsme se do domácích ve snaze o rychlé vyrovnání, a při soustavném tlaku byli poděbradští nuceni faulovat. V následné přesilovce rozehrál kotouč Petr Němeček na Romana Formánka, ten projel střední a útočné pásmo jak pražské metro, a do horního růžku domácí branky vyrovnal. Za čtyři minuty na to opět po tlaku do soupeřovy branky prokombinovali Martínek s Voháňkou, a najetý Mahel bombou z voleje poslal naše mužstvo do vedení. V sedmnácté minutě Novák zkušeně zatáhl kotouč po pravé straně, přesně našel připraveného Teubnera, který pohotovou střelou zvýšil náš náskok. To v této části nebylo vše. Přišlo velké sólo Hrdiny. Od poloviny hřiště se řítil na soupeřovu branku, soupeři za ním vláli, jak na májovém průvodu, ovšem on se chytře nechystal do zakončení, zezadu objel celou branku, a do odkryté dává náš čtvrtý gól.
    V další části hry při vědomí tříbrankového náskoku jsme se nemuseli tak vehementně hnát na zteč soupeřovy svatyně, ale více myslet na obranu. Ovšem v pětadvacáté minutě při našem oslabení jsme nemuseli chybovat jenom my, ale i soupeř. Na kotouč se dostal kapitán týmu David Formánek, dopředu vyslal obránce Voháňku, ten bleskově projel prostřední třetinu, a v situaci 1 - 1 podle nohou bránícího hráče poslal tvrdou střelu po ledě, a soupeřovu brankáři nezbylo než kotouč lovit ze sítě. Za tohoto stavu se domácí stále pokoušeli o nějaký zvrat. To se jim také podařilo, když Skokan přihrál Procházkovi, a ten snížil stav střetnutí. Tato branka opět probudila naše hráče, a ve třicáté minutě šel kotouč po ose Suk, Roman Formánek až našel Hrdinu, a ten opět jistí náš dostatečný náskok. V této třetině jsme čelili ještě četným oslabením za běžné přestupky. To ještě s bilancováním ve druhé třetině nebyl konec. Naši hráči při ohrožování soupeřovy branky chybovali na útočné modré čáře. Kotouč nám vypíchl Brzák s Velechovským, a v nájezdu na naši branku druhý jmenovaný je autorem třetího gólu soupeře. Tímto stavem skončila tato část hry.
              Po přestávce pokračoval způsob hry jako v předešlé části. Náš tým opět čelil serii oslabení. Ve čtařiapadesáté minutě jsme ve dvojnásobném vyloučení chvíli odolávali soupeřově přesilovce, to jsme ale nezvládli a poděbradští snížili náskok na dvě branky. Ale to již se hra dohrávala v poklidném tempu. A to ještě náš obránce Zemánek poslal pas podle mantinelu na soupeřovu polovinu, za který by se nemusel stydět ani fotbalista Tonda Panenka. Na tento kotouč najel rychlík Roman Formánek, nedal obraně soupeře šanci, a zaznamenal závěrečný sedmý gól tohoto střetnutí.