19. kolo HC Benešov - HC Jesenice 6:2

24.01.2015 00:00

třetiny : 1 : 2, 0 : 3, 1 : 1

branky Benešov : Holeš, Hynek

branky Jesenice : Novák / Kykal /, Kykal / Němeček, Slížek /, Roman Formánek / David Formánek /, Roman Formánek / Pešta /, Novák / Slížek /, David Formánek / Patera /

vyloučení : 5 : 6

oslabení : 2 : 0

rozhodčí : Macháč, Holec, Kovačík

sestava Jesenice : Aleš Příhoda / Jizba / - Kykal, Petr Němeček, Kincl, Patera - Novák, Slížek, Vacek, David Formánek, Pešta, Roman Formánek, Zemánek

nejlepší hráč utkání : Roman Formánek
 

Komentář zápasu:

Jako den a noc se projevuje výkon našeho mužstva. Nemocemi a zraněními zmítaný náš tým zajížděl na horkou půdu letošního Benešova. Zdá se, že pro letošní sezonu jsme přišli o Fandu Sládka, jenž si zlomil v minulém kole proti Popovicím hlezenní kost, a je po operaci ve Vinohradské nemocnici. Dále ještě po zranění nedoléčen Malát, a nemocni Tomáš Příhoda, Kadeřávek, Horčička, Voháňka a Teubner. 

 

Takto zdecimovaní jsme na kluzišti soupeře nastoupili v jedenácti lidech do pole. Zvolili jsme od začátku opatrnou taktiku, a snažili se od mladého a sebevědomého týmu soupeře nedostat první branku. Taktika vyšla, a první branku jsme vsítili my, když obránce Kykal vyslal Nováka, a ten bombou poslal náš tým do vedení. benešovští se samozřejmě do nás snažili tlačit a vyrovnat. To se jim také podařilo, paradoxně při naší přesilové hře, když po přihrávce kapitána týmu Holánka vsítil Holeš vyrovnávací gól. Ve stejném duchu pokračoval boj, a naši hráči ač chodili na led obstřídáni, se srdnatě drželi, a dokonce před koncem třetiny jsme šli opět do vedení. Tato branka měla pro další vývoj utkání velký význam. To když po tlaku Slížka a Němečka do branky dorážel Kykal. 

 

Určité obavy nastaly při vstupu do druhé části. Předpokládali jsme, že soupeř vrhne všechny síly do útoku, aby zvrátil pro ně nepříznivý stav, a že náš tým s minimálním počtem hráčů nevydrží s kondicí. Jenomže skutečnost byla jiná. Ne že by se domácí rychlostí a důrazem nesnažili, jenomže samotná hra se jim nedařila a byla nepřesná. Toho využili naši, a po akci neúnavných bratrů Formánků, mladší David vyslal na útočnou modrou Romana, a ten tváří v tvář brankaři, blafákem do forhendu zvýšil náš náskok na dvě branky. A jakoby toho nebylo málo, po náporu před soupeřovou brankou, po přihrání od Pešty opět Roman Formánek zmrazil celou obranou hru soupeře, neunáhlil se se střelou a vzápětí vsítil čtvrtou naši branku. A to ještě v této části nebyl konec našeho brankostroje. To převzal ve středním pásmu kotouč Slížek, a vymyslel takovou přihrávku na najetého Nováka, kterou snad umí jen Messi. Novák v prudkém nájezdu bekhendem zmrazil benešovského brankaře, a zaznamenal pátý gól našeho týmu. Ne že by soupeř neměl šance, ale náš brankář Příhoda byl vždy na svém místě. 

 

Do poslední části se domácí stále nevzdávali, ještě více přitvrdili hru. To se také projevilo v jejich potrestaných faulech. V polovině třetí třetiny byli vyloučeni, a poslední dobou při naší přesilovce jsme opět inkasovali, to opět soupeř ve čtyřech, jmenovitě Holánek nabyl Hynkovi, a ten zaznamenal druhý gól soupeře. To byl pro našeho soupeře dopink do závěrečného boje. Náš tým toto takticky vydržel, a to ještě v poslední minutě obránce Patera vyslal do nájezdu Davida Formánka, ten se velké rychlosti řítil na osamoceného brankáře, David však nejel až do branky, ale asi z pěti metrů v plné jízdě vymetl bombou pavučiny v brance soupeře, a to byla definitivní tečka, přímo symbolická za utkáním.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )