18. kolo - HC Jesenice - Slavoj Velké Popovice - 1:2

14.01.2017 22:26
 
třetiny : 0 : 0, 1 : 1, 0 : 1
 
branka Jesenice : Roman Formánek / Mojžíš /
 
branky Popovice: Morava / Krejčí /
                                  Lucker / Jakub Žoha /
 
vyloučení : 4  :  6
 
rozhodčí : Novák, Mrázek, Pacovský
 
 
    I když aktuální soupeři nehýří bodovým ziskem, a tudíž se potácí v dolních částech tabulky Krajské ligy, nijak to neubírá na napětí vzájemného souboje a charakteru derby. Tak diváci, kteří se na utkání přišli podívat, určitě nelitovali, protože stále bylo na co se dívat.
    Do samotného utkání lépe vlétli tentokrát hosté, popovičtí. Naši hráči s velkou námahou odvraceli počáteční nápor.  A jak již to bývá, po nějaké době nápor povolil, hra se vyrovnává, a naši hráči se více přizpůsobovali hře soupeře. Gólové příležitosti střídali jedna druhou na obou stranách, ale v hlavní roli byli brankáři. Tak první část hry skončila bez branek.
    Po přestávce hra pokračovala ve stejném duchu. Rozdíl byl jen v tom, že ve dvaadvacáté minutě Mojžíš vyslal dopředu Romana Formánka, ten svou rychlostí přebruslil soupeřovi hráče, a řítil se sám na Lorence, rychlou a pohotovou střelou pod nohy postrčil náš tým do jednogólového vedení. To se pochopitelně popovickým mnoho nelíbilo, a tudíž pokračoval boj u kterého bylo na co se dívat. Velkým kladem bylo, že se hrál slušný a férový sport. Přišla čtyřiatřicátá minuta, kotouč rozehrál popovický Krejčí na Moravu, ten od levého mantinelu vystřelil. Pro nás přišla smolná chvíle, střela, která nešla úplně do branky, ale tak se zamotala přes našeho brankáře, a doklouzala do branky. Bylo vyrovnáno. V tomto průběžném stavu hra vydržela až do druhé přestávky.
    Třetí třetina byla vlastně nový začátek střetnutí. Napětí stále houstlo, a v průběhu této doby nemohl nikdo tipovat, jak tento střet skončí. Během této hry byla na popovických vidět o malinko větší aktivita a vůle. Několik oslabení v této části nebyla ani jednou stranou využita. Levá strana kluziště bylo pro oba týmy v dnešním utkání ta aktivnější, a všechny branky padly také odtud. To Jakub Žoha rozehrál kotouč střelci Luckerovi, který také velmi pohotovou střelou hostům získal vedení. To do konce střetnutí zbývaly čtyři minuty. Naši hráči se snažili vyrovnat i v zavěrečné power-play, bohužel bez úspěchu, a také bez bodového zisku.

autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 18. kola KLM

 

HC Lev Benešov HC Rakovník 5:3
HC Rytíři Vlašim HC Příbram 3:2
HC Junior Mělník SK Černošice 5:2
HC Jesenice Slavoj Velké Popovice 1:2
HK Lev Slaný BK Mladá Boleslav B 7:5
HC Žabonosy HK Králův Dvůr 3:4 SN