18. kolo - HC Jesenice - HC Junior Mělník - 4:5 SN

17.01.2016 17:07
 
HC Jesenice  - HC Junior Mělník   4 : 5 SN
třetiny : 2 : 0, 1 : 2, 1 : 2, 0 :1
 
branky Jesenice  :  Novák  / Teubner, Roman Formánek /
                                David Formánek  / Kadeřávek /
                                Teubner  / Voháňka, Mahel /
                                 Hrdina  / Mojžíš, Petr Němeček /
 
branky Mělník  :  Šubrt  / Nový, Prejza /
                            Vočadlo  / Kašák /
                            Douda  / Příhoda /
                            David Havel  / Příhoda /
rozhodující nájezd  :  Prejza
 
vyloučení  :  7 : 1
využití :  0 : 1
rozhodčí  : Kensek, Pavel Karda, Zbyněk Karda
 
 
    Utkání proti jednomu z lepších mužstev krajské ligy začali naši hráči dobře. Byli aktivní, na kotouči důslední s dobrým bruslením. Soupeře nepouštěli do jeho rychlých kontrů. To se také vyplatilo v deváté minutě, kdy po tlaku na Vokurkovu branku po přihrávkách Romana Formánka a Teubnera se náš tým ujímá vedení z hole Nováka. Hra pokračovala ve stejném tempu. Příležitosti hostů s klidem eliminoval náš brankář Příhoda.  V šestnácté minutě po vniknutí našeho mužstva do soupeřova pásma, obránce Kadeřávek našel Davida Formánka, a ten rychlou a tvrdou střelou po ledě podle obránce zvyšuje skore na dvoubrankový náskok. Tak skončila první část.
    Po přestávce nikdo nemohl očekávat, že mělničtí se s tímto stavem smíří. Velkým problémem zápasu bylo časté faulování našich hráčů, a tím oslabování mužstva. Při jednom takovém oslabení soupeř zatlačil  naše mužstvo  před naši branku, a Šubrt snížil, přihrávali Nový a Prejza. Náš tým na to odpověděl hned další střídání. Po rozehrání Mahela a Voháňky dostal do jízdy kotouč Teubner, a jeho pohotová střela znamenala třetí branku v soupeřově síti. Ale tento stav vydržel bohužel pro náš tým jenom dvě minuty, kdy ochabla naše ostražitost, Kašák přihrál Vočadlovi, a ten snížil na rozdíl jedné branky. Následovala  druhá přestávka. 
    A ač náš tým kladl velký důraz na začátky jednotlivých třetin, opět se jeden z nich nezdařil. Po nedůsledné hře celé pětice našich hráčů dostal úplně do prázdna kotouč jeden ze soupeřových lídrů Příhoda, a pro něho nebylo nic jednoduššího, než přesnou přihrávkou na přímé ohrožení naší branky Doudu, a ten vyrovnává stav střetnutí. Velice důležitý gól. Naše mužstvo se nevzdávalo za účelem závěrečného úspěchu. Naštěstí svitla naděje v šestačtyřicáté minutě, kdy  Němeček posunul hru na Mojžíše, ten přehrál soupeřovu obranu, a Hrdina překonal mělnického brankáře. Vedení vydrželo pouhé dvě minuty. Na hraně středního pásma naše obrana hrubě chybovala, a nikdo jiný než mělnický Příhoda vyslal Davida Havla, a ten skore střetnutí opět vyrovnal. Až do konce utkání obě mužstva, aby neztratila alespoň jeden bod, hrála opatrně. Pro nás to byla opravdu ztráta, protože zápas byl dobře rozehraný, a vyvíjel se pro nás dobře, ale nebyli jsme důslední po celých šedesát minut, jak v obranné, tak i v útočné činnosti. O druhý bod ve střetnutí se prováděly samostatné nájezdy. Našim hráčům tentokrát nevyšel ani jeden nájezd, tak utkání rozhodl jedinou brankou mělnický obránce Prejza.

 

 

Kompletní výsledky 18. kola

 

SK Černošice - HC Rytíři Vlašim                   2:3

HC Lev Benešov - HK Lev Slaný                   4:2

HK Králův Dvůr - HC Příbram                       2:5

HC Jesenice - HC Junior Mělník                    4:5 SN

BK Mladá Boleslav B - Slavoj V. Popovice     3:8

HC Poděbrady - HC Rakovník                       8:4