17.kolo - HC Rakovník - HC Jesenice - 9:4

11.01.2016 10:49

HC Rakovník  -  HC Jesenice    9 : 4

 

třetiny : 1 : 1, 6 : 2, 2 : 1
 
branky Rakovník :  Král / Kounovský, Hegenbart /
                                Kounovský / Vyskočil, Hegenbart /
                                Vyskočil / Kounovský / Hegenbart /
                                Kounovský / Král, Vyskočil /
                                Chvojka / Kotál, Burgr /
                                Hegenbart / Kounovský, Vyskočil /
                                Ságner / Mikeš, Burgr /
                                Bauer
                                Vyskočil / Hegenbart, Kounovský /
 
branky Jesenice : Roman Formánek / Novák, Teubner /
                              David Formánek / Hrdina /
                              Martínek / Zemánek /
                              Petr Němeček / Novák, Roman Formánek /
 
vyloučení : 2 : 4
využití : 2 : 0
oslabení : 1 : 0
rozhodčí : Dundr, Formánek, Řešátko
 
 
             Další těžký soupeř nás čekal na svém ledě v sedmnáctém kole. Naše  mužstvo po posledním prohraném zápase s Královým Dvorem  šlo do utkání odhodlaně. Mužstva nastoupila před zaplněným rakovnickým hledištěm. Od prvního vhazování se našemu mužstvu začalo dařit, získalo mírnou územní převahu, a to zaskočilo domácí. V sedmé minutě také útočník Teubner rozehrál kotouč na Nováka, který přesně našel před brankou najetého Romana Formánka, a ten získal našemu mužstvu vedení. Domácí hlediště poněkud ztichlo, a dívalo se jak naši hráči si vytváří další šance. Ovšem domácí ve snaze vyrovnat se také dostávali do nebezpečných situací, které ale náš brankář Nový s úspěchem vyřešil. Až ve čtrnácté minutě šel kotouč domácích přes Hegenbarta, Kounovského a situaci zakončil Král, a tím stav utkání vyrovnal. Střetnutí mělo stále vysoké tempo. Naši hráči pár minut před koncem první části, po velkém tlaku do soupeřovy branky dopravili kotouč za brankovou čáru, rozhodčí rozpažil s omluvou, že měl kotouč z dohledu. Tím byla zakončena první třetina. 
            Druhá třetina se stala velkou noční můrou celého našeho mužstva. Sice hned na začátku po tlaku našeho týmu znamenala přihrávka Hrdiny, a velká důslednost Davida Formánka vedoucí gól našeho mužstva. To ale bylo na dlouhou  dobu vše. Naši hráči přestali být důslední a obezřetní, a za této situace nám soupeř nasypal pět branek za sebou, všechny, jako přes kopírák. Zatlačíme soupeře do jeho pásma, a po nedůsledném ataku ztrácíme lehce kotouč, soupeř okamžitě situaci čte, a vždy ve třech hráčích se řítí tu na dva, tu na jednoho bránícího hráče, a nakonec je sám před našim brankářem, a tomu nic jiného nezbývá, než lovit kotouč ze své sítě. Toto se samozřejmě líbilo domácím divákům, a ti se tím dostávali do varu. Ale popořadě. Druhou vyrovnávací branku střílí trojice Hegenbart, Vyskočil a Kounovský. Vždy posledně jmenovaný je autorem. Třetí branka Hegenbart, Kounovský a Vyskočil. Čtvrtou Vyskočil, Král a Kounovský. Pátou Burgr, Kotál Chvojka. Šestou Vyskočil, Kounovský a Hegenbart. Potom teprve korigoval náš tým, kdy obránce Zemánek vystřelil z mezikruží, a odražený kotouč brankářem pohotově prudkou střelou dopravil do soupeřovi sítě Martínek. Druhou část hry zakončil ještě soupeř dvacet vteřin před koncem, opět stejně jako předešlé, po přihrávkách Burgra a Mikeše střílí gól Ságner.
             V poslední části byla hra stále nahoru s dolu, a při jedné takové akci Roman Formánek dál rozvinul hru na Nováka, který si kotouč podržel nechal soupeře trochu zpomalit, a našel najetého obránce Němečka, který střílí náš čtvrtý gól. To měl již náš tým otevřená všechna stavidla, a z toho také nám ujel Bauer, a ze sóla překonal našeho brankáře. Tomu všemu ještě nebyl  konec. Nechali jsme si ještě v poslední minutě dát poslední branku utkání. Autorem byl Vyskočil, nahrávali Hegenbart a Kounovský.

 

Kompletní výsledky sedmnáctého kola KLM

 

HC Příbram - BK Mladá Boleslav B           8:5

HC Rytíři Vlašim - HC Poděbrady              4:1

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr            2:3 SN

Slavoj Velké Popovice - HC Lev Benešov   2:4

HK Lev Slaný - SK Černošice                   3:4

HC Rakovník - HC Jesenice                      9:4