17. kolo - BK Mladá Boleslav B - HC Jesenice - 3:1

08.01.2017 17:37

 

třetiny : 0 : 0, 1 : 1, 2 : 0
 
branky Boleslav : Rovný
                                 Trégl  / Hart, Jan Protivný /
                                 Jan Protivný / Kejmar /
 
branka Jesenice : David Formánek / Dulovec /
 
vyloučení : 10+1x10 : 12+1x10
využití : 1 : 0
oslabení : 1 : 0
 
rozhodčí : Plášil, Kettner, Marvan
 
 
 
            Začíná jít do tuhého. Sestupem ohrožených mužstev je více jak polovina tabulky. Mezi ty týmy patříme i my. A na posledním místě s nejmenším počtem bodů je náš další soupeř, Bruslařský klub Mladé Boleslavi, a vítá nás na jeho hřišti. Kluzišti s minimálními rozměry vyhovující hokejovým pravidlům.  A jelikož jsou opravdu ve velkém ohrožení, nastoupili na nás s dvaceti hráči do pole, a prvním brankářem reprezentační osmnáctky.
            Již od prvního vhození bylo patrné, že  náš soupeř chtěl vývoj střetnutí ztrhnout na svou stranu. Šli do nás ze všech sil, ale  nám bylo jasné, že když bez úhony vydržíme tento ztrhující začátek, nemusíme odejít na konec s nepořízenou. Dokonce jsme vydrželi oslabení o dva hráče celou minutu a půl. A také tento tlak vydržel pět minut, a hra se začala pomalu vyrovnávat. Naši hráči se stále častěji dostávali do gólových příležitostí, ale hlavní posila boleslavských, brankář Groh držel čisté konto. Tento souboj vydržel bez branek až do konce první části.
             Druhá třetina začala také urputným bojem, ale domácí již neměli začátek pod kontrolou. Příležitost na obou stranách střídala příležitost. Vše troskotalo na brankářích obou týmů. Skvěle pracoval i náš brankář Příhoda. Až přišla osmadvacátá minuta. Naše mužstvo rychle založilo protiútok po levé straně zaútočil Dulovec, prodloužil Davidu Formánkovi, a ten bleskově umístil kotouč k tyči domácího brankáře. Tento stav vydržel celých pět minut. Náš tým šel do přesilové hry. Hra byla velmi dobře rozehrána s velkou nadějí na koncovku. Ovšem kotouč se dostal na modrou čáru, náš hráč tuto situaci neustál, boleslavský Rovný mu kotouč vypíchl, a postupoval sám na našeho brankáře, a jeho blafák pod nohy znamenal vyrovnání stavu utkání. A opět začínala přetahovaná o výsledek, ale do druhé přestávky se již stav utkání neměnil.
             Ve třetí třetině nebyla únava na hráčích vůbec znát, a stále se rvali o celkové vítězství v utkání. V této části již více přibývalo vyloučených na obou stranách. Přišla pětačtyřicátá minuta, naše vyloučení, a po skrumáži toho využil, a po přihrávkách Jana Protivného a Harta se boleslavští ujímají vedení z hole Trégla. Naše mužstvo okamžitě reagovalo za vyrovnáním tohoto průběžného stavu. Tlačili do soupeře, vše s úspěchem řešil domácí brankář. V devětapadesáté minutě za hry jsme uvolnili branku, a do hry vstoupil šestý hráč do pole. Ovšem domácí se kotouče zmocnili již ve středním pásmu, a do opuštěné naší klece po přihrávce Kejmara potvrdil Jan Protivný to, že tři body zůstali v Mladé Boleslavi
autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 17. kola KLM

 

SK Černošice HC Lev Benešov 5:2
HC Příbram HC Junior Mělník 7:1
BK Mladá Boleslav B HC Jesenice 3:1
HK Králův Dvůr HK Lev Slaný 4:5
Slavoj Velké Popovice HC Rytíři Vlašim 5:3
HC Rakovník HC Žabonosy 7:1