16. kolo HC Jesenice - SK Černošice 4:2

03.01.2015 00:00

třetiny : 2 : 1, 0 : 0, 2 : 1

branky Jesenice : Vacek / Roman Formánek /, Pešta / Teubner, Petr Němeček /, Slížek / Zemánek, Horčička /,Roman Formánek / Aleš Příhoda /

branky Černošice : Urbančík, Šalamoun

vyloučení : 6 : 4

využití : 1 : 0

rozhodčí : Kensek, Karda Pavel, Karda Zbyněk

sestava Jesenice :  Aleš Příhoda, / Flígr /  -  Tomáš Příhoda, Kykal, Voháňka, Patera , Kadeřávek, Němeček  -  Horčička,Slížek, Malát, Novák, Vacek, Roman Formánek, Teubner, Pešta, Zemánek, Sládek

nejlepší hráč utkání :  Aleš Příhoda

 

Komentář zápasu:

Utkání sousedů v tabulce při dosud rovnocenném bodovém zisku. Náš zkušený tým proti zdravému mládí z Černošic. Naši hráči museli být velmi opatrní a obezřetní proti nebezpečným hostům. Naše mužstvo trpělivě vyčkávalo, a vyplatilo se to. Zhruba v polovině první části jsme si utvořili dvoubrankový náskok. To nejprve po levé straně zaútočil Roman Formánek, atakoval branku, a z odraženého kotouče vsítil Vacek první naši branku. Poté po přenesení hry na soupeřovu polovinu se po ose Petr Němeček - Teubner se dostal ke kotouči Pešta a pohotovou střelou podle soupeřovy nohy vsítil druhou naši branku. Dvoubrankový náskok však do konce této části jsme neudrželi. Při rozehrávce z vlastní třetiny udělali naši hráči chybu, a půl minuty před odchodem na první přestávku nám dal černošický Urbančík po tečované střele první branku hostů. 

 

Jak se dalo očekávat, druhá část patřila hostům. Téměř celou třetinu náš tým drtili svou agilností, rychlostí a důrazem, ale bez brankového efektu, také zásluhou výborného výkonu našeho brankaře Aleše Příhody, který v této části doslova čaroval. 

 

V poslední třetině naši hráči hru v poli vyrovnali, a nastal souboj o definitivní podobu výsledku. V tu dobu divák sledoval opravdové drama, a musel být spokojen. V polovině poslední poslední části se po jednom z mnoha ataků se podařilo hostům vyrovnat z hole Šalamouna. Tato branka nalila černošickým další chuť a elán do hry, ovšem náš tým tomuto úspěšně čelil, a také nebezpečně ohrožoval branku hostí. Po jednom takovém útoku po trase Horčička - Zemánek se dostal na kotouč Slížek, zařadil vyšší rychlost, na modré čáře obešel dva obránce, a sám proti brankaři hostů dokonalým blafákem do bekhendu poslal náš tým do vedení. V té době měli naši hráči hru pod kontrolou, a černošickým se průběh začal hroutit. Za prvé špatným střídáním oslabili svoje mužstvo dvouminutovým trestem, poté brankař opustil branku, a naskočil další hráč do pole, a to pro naše hráče již bylo snadné, aby v samém závěru pojistili vítězství čtvrtým gólem do opuštěné klece hostů. To když dlouhá přihrávka brankaře Příhody našla Romana Formánka a ten se již nemýlil.

 

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )