branky Králův Dvůr : Tuček  / Macháček /
                                        Verner  / Křepelka, Král /

vyloučení : 6  :  2
využití :  1  :  2

rozhodčí : Kučera, Zbyněk Karda, Pavel Karda

V poslední době začíná chutnat vítězná vlna, tak i v tomto kole naše mužstvo nechtělo přerušit tuto serii, i když nás na našem ledě čekal velice kvalitní tým Králova Dvora, který nám měl co odvádět z první části soutěže, kde jsme zvítězili.
            Utkání bylo zahájeno oboustranně otevřeně, a také jsme čekali necelé dvě minuty na první branku. Bohužel v naší síti. To Macháček našel Tučka, 0 : 1. Naštěstí to z našim týmem nijak neotřáslo, a za další dvě minuty po agresivním protiútoku bratří Formánků si najel na kotouč Zbyněk Novák, který se zakončením čekal, až byl brankář hostí úplně bezmocný, a vyrovnal průběžný stav střetnutí. A protože hra z obou stran byla hodně uvolněná, proto také padali velmi pohledné góly. Ten další v soupeřově síti po bleskové ose Martínek Mojžíš, zakončoval Prokopec. Přišla patnáctá minuta, vyloučený soupeřův hráč, a naše přesilová hra. Rychle proběhla po obvodu celé útočné třetiny, a po rychlé výměně mezi obránci Petr Němeček posílá před branku, a Mojžíš zvyšuje na dvougólový rozdíl. Do přestávky jdeme uklidnění a vyrovnaní, ale situace dávala tušit, že králodvorští to nijak nebalí.
            Bohužel začínáme druhou třetinu oslabení o dva hráče. Již se zdálo, že se podaří vydržet, se vstupem našeho prvního vyloučeného, veterán Hamada nahrává Hulcrovi, a ten snižuje. Za další čtyři minuty povzbuzený soupeř zapíná na plné obrátky, a přes Šnaidaufa a Hamadu vyrovnává stav Kraus. Za tohoto stavu se hrál opravdu rychlý sport s vysokým nasazením. Ve třicáté minutě vzal bojovnost do svých rukou náš Hrdina, velice cílevědomě obral o kotouč hostujícího obránce, a pověsil vedoucí branku pod břevno soupeřů. Za minutu na to, jako již v dnešním utkání jednou, si vyměnili kotouč bratři Formánkové, ten se dostal ke Zbyňkovi Novákovi, a ten tvrdou střelou z voleje zaznamenává naši pátou branku. Opět dvougólové vedení, jakpak asi dlouho vydrží. Vydrželo osm minut, než dostal kotouč Hamada, poslal Krausovi, a soupeř snižuje. Našemu mužstvu dnes branky padaly, a také ještě před odchodem do šatny Roman Formánek tradičně přebruslil obranu, a na šestou branku nahrál Hrdinovi. Bylo to již druhé vedení v utkání o dvě branky.
             I když jsme šli do poslední části odhodlaně, soupeř byl přesvědčený, že jen tak bez boje neodejde. Od začátku doslova létali, silně přitvrdili, a naši hráči vyčkávali co se bude dále dít. Ve čtyřiačtyřicáté minutě jsme byli vyloučeni, a hráli oslabení. To trvalo asi minutu, kdy kotouč z hole Krause našel Hamadu, a ten snižuje na rozdíl jedné branky. Povzbuzený soupeř ještě výkon vygradoval, a i když naši borci se bránili celkem efektivně, přece jenom v pětapadesáté minutě Verner vyrovnává stav střetnutí. Nahrávali Král a Křepelka. A to bylo již druhé dvoubrankové vedení, které jsme ztratili. Od této chvíle se hra vyrovnala, soupeř již byl hodně vyčerpaný, tak došlo na dělení bodů.
            O druhý bod se jezdili samostatné nájezdy. Protože poslední část byla hodně o pohybu a bruslení, bylo na ledě nabrusleno hodně sněhu. To dostávalo brankáře do určité výhody. Také všech šest nájezdů dopadlo bez úspěchu. Tak se pokračovalo. Zatímco hostujícímu Vlčkovi kotouč utekl, náš Roman Formánek volil takticky střelu, a tou prostřelil hostujícího brankáře. A tím druhý bod v tomto utkání zůstává doma.

autor článku: Karel Čuřík