16. kolo - HC Jesenice - HK Králův Dvůr - 2:7

02.01.2016 23:22

HC Jesenice  - HK Králův Dvůr      2 : 7

třetiny : 0 : 2, 0 : 2, 2 : 3
branky Jesenice : David Formánek / Hrdina, Petr Němeček /
                              Zemánek / David Formánek /
 
branky K. Dvůr : Novák / Křesťan, Jan Vejvoda /
                            Tuček / Tolkner, Hamada /
                             Hulcr / Vodička, Kraus /
                             Ondřej Vejvoda / Tolkner, Hamada /
                             Vodička / Novák, Hulcr /
                             Tuček / Hamada, Žemlička /
                             Ondřej Vejvoda / Tolkner, Veber /
 
vyloučení : 8 : 6
rozhodčí : Hruška, Nevařil, Kálal
 
           Našeho posledního soupeře, hokejisty z Králova Dvora, předcházela zvýšená výkonnost podepřená vítěznými střetnutími, a tím získanými body. V první části soutěže jsme s tímto soupeřem přivezli z Berouna všechny tři body, a bylo jasné, že nám to soupeř bude chtít oplatit. Naši hráči se na utkání, navzdory vánočním svátkům a koncem roku, důsledně připravovali. Nicméně samotné utkání probíhalo podle not našeho soupeře. Od prvního střídání se do nás rychlostí a rutinou zakousli. Šance střídala šanci, ale naši hráči v čele s brankářem Příhodou odolávali. Náš tým ohrožoval soupeře jenom sporadicky. Tento stav vydržel až do sedmnácté minuty, kdy po ose Křesťan, Jan Vejvoda se soupeř ujímá vedení v utkání z hole Nováka. Uběhla pouze minuta, a králodvorský Tuček zvyšuje náskok, nahrávali Tolkner a Hamada. Za tohoto stavu šla mužstva na první přestávku. 
            Začala druhá část střetnutí, naši hráči při prvním střídání nezachytili soupeřovu lavinu, a v čase 20,10 zvyšuje po přihrávkách Vodičky a Krause Hulcr na tříbrankový náskok. Soupeřova blesková hra s dokonalým bruslením byla v tu chvíli nad síly našich hráčů. Čelili jsme jedné příležitosti soupeře za druhou. Ve osmadvacáté minutě hokejisté z Králova dvora zvyšují stav z hole Ondřeje Vejvody. Nahrávali Tolkner a Hamada. Náš tým měl také několik příležitostí, ale bez úspěchu. Do konce druhé třetiny se stav neměnil.
            Ve třetí části nám hned na začátku svitla naděje, když David Formánek svou bojovností zavelel k ohrožení soupeře. Byl to také on kdo byl autorem branky, která snížila nepříznivý průběh utkání. Nahrávali Petr Němeček a Hrdina. Náš tým s trochu vylepšenou náladou vrhnul všechny síly do útoku, ale jedna nepovedená akce v soupeřově třetině, a blesková pohotovost králodvorských ve čtení situace způsobila, že na našeho brankáře se řítila celá čtveřice soupeřů, a ti nedali Příhodovi šanci, a přihrávkami na jeden dotek Hulcra, Nováka zakončuje Vodička. Dalších deset minut pokračovalo ve velkém náporu soupeře, který i některé příležitosti podceníl, a při nás stálo štěstí. Až v třiapadesáté minutě Žemlička s Hamadou našli Tučka, a ten vsítil šestou branku našich hostí. Při dalším střídání opět bojovnost Davida Formánka přesunula hru před soupeřovu branku, a jmenovaný přihrál najetému Zemánkovi, který druhým gólem trochu vylepšil nepříznivý stav. Ale samotný závěr opět patřil hostům. Po nahrávkách Vebera a Tolknera dokončuje skore střetnutí Ondřej Vejvoda. Pro nás velice škaredá sobota, a těžko se odchází do svých domovů, ale pevně věříme že se náš tým rychle oklepe, a v plné síle půjde do dalších bojů o body.

 

Kompletní výsledky šestnáctého kola KLM

 

HC Lev Benešov - HC Příbram                     4:2

BK Mladá Boleslav B - HC Junior Mělník       4:1

HC Jesenice - HK Králův Dvůr                      2:7

HC Poděbrady - HK Lev Slaný                      2:7

HC Rakovník - HC Rytíři Vlašim                  14:1

Slavoj Velké Popovice - SK Černošice           9:3