15. kolo HK Kralupy - HC Jesenice 4:6

20.12.2014 00:00

třetiny : 0 : 2, 2 : 2, 2 : 2

branky Kralupy : Minařík, Mojžíš, Řehák, David

branky Jesenice : Novák / Sládek /, David Formánek / Novák /, Pešta / Teubner /, Voháňka, David Formánek / Zemánek / David Formánek / Novák /

vyloučení : 9+/5+OK/+OK+10   :   8+/5+OK/

rozhodčí : Pokorný, Doskočil, Štechmüller

nejlepší hráč utkání : David Formánek

 

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Nový / - Tomáš Příhoda, Petr Němeček, Voháňka, Patera, Kadeřávek - Horčička, Malát, Roman Formánek, Novák, David Formánek, Sládek, Teubner, Vacek, Zemánek, Pešta

               

Komentář zápasu:

Jednou už přece musí vyhrát. S tím nastupují soupeři Kralup k mistrovským zápasům. Zvláště,  když kralupští prohrávají jen velmi těsně. Tak se na zápas připravil i náš tým. Naši hráči nenechali nic náhodě, a již na začátku utkání jsme se ujali vedení, to když po akci Sládka, který před brankou našel Nováka, a ten prudkou střelou po ledě střílí první gól. Naše mužstvo pokračovalo v náporu, a za deset minut z podobné akce, tentokrát Nováka, který přihrál Davidu Formánkovi a ten zvýšil náš náskok na dvě branky. Za tohoto stavu šla obě mužstva do šaten na první přestávku. 

 

Do druhé části nastoupili domácí s odhodláním, že ztratit nemohou nic, napadali naše hráče někdy i ve třech, zvýšili důraz a rychlost. To by ovšem soupeřem nesměl být náš tým. Po bleskové akci třetí řady, Teubner zatáhl kotouč do nebezpečné blízkosti kralupské branky, přihrál Peštovi a ten přesnou střelou k tyči vytvořil tříbrankový náskok. V té době domácí riskovali již hodně, všechny síly vrhli do napadání a vyšla  jim z toho branka v naší síti z hole Minaříka. Přišla třiatřicátá minuta, to byl vyloučen náš obránce Voháňka, tomu vypršel dvouminutový trest, při opuštění trestné lavice na něho domácí obránci pozapomněli, a ten se řítil sám na soupeřova brankaře, v kritické chvíli byl však faulován dojíždějícím hráčem Kralup, tak rozhodčímu Pokornému nezbylo nic jiného než nařídit trestné střílení. Zkušený Voháňka bravurně proměnil v náš čtvrtý gól. Vzápětí v uvolněné atmosféře našeho týmu domácí kontrovali svou druhou brankou z hole nám dobře známého Mojžíše. Za tohoto stavu šla mužstva do druhé přestávky. 

 

V poslední třetině nelze upřít snahu domácím o korigování stavu, ale při naší stálé převaze a kontrole brankového rozdílu se jim to moc nedařilo. Naopak po ose Zemánek - David Formánek druhý jmenovaný vsítil naši pátou branku. To ale dnes střelecky disponovanému Davidu Formánkovi nestačilo, a po přihrávce Nováka završil svůj hattrick. A pro naše mužstvo opět nastala slabší kontrola soustředění, a povolili jsme soupeři snížit dvěma góly. Nejprve Řehákem, a poté Davidem, tak alespoň kosmeticky upravili závěrečné skóre. 

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )