15. kolo - HC Rytíři Vlašim - HC Jesenice - 5:0

HC Rytíři Vlašim  -  HC Jesenice   5 : 0

branky Vlašim  :  Matějka  / Herwig, Burda /
                            Kočí
                            Kočí  / Herwig /

vyloučení  :  8  :  7+OT
rozhodčí  : Macháč, Gabriel, Cicvárek

V patnáctém kole základní části krajské ligy naše mužstvo zajíždělo na led do Vlašimi. Soupeřem bylo mužstvo, které z první části soutěže si celkem snadno odvezlo z našeho ledu všechny tři body. O to více se celé mužstvo snažilo o to, abychom se vyvarovali této ztráty.
    Před utkáním jsme se poradili o postupu v utkání, ovšem od samotného prvního vhazování se nám nedařilo naplňovat z předsevzetí vůbec nic.
Naši naivní hru bez sebezáchovy náš soupeř brzy prokoukl, a již v osmé minutě po soustavném tlaku v naší třetině se ujali vedení po akci Burdy a Herwiga střílí branku Matějka. Tento gól z naší strany na způsobu hry nic nezměnil, tak za pět minut domácí zvyšují na dva góly z hole Kočího. Přihrával Kucharčík. Domácí ve velké euforii, hnáni tradičně početným hledištěm po ledě doslova létali, a do naši nedostatečné hry se vložila ještě nervozita. Takže trend pokračoval, když ještě v této části vlašimští náskok ještě zvýšili, po přihrávce Burdy je autorem gólu Herwig.Tato třetina byla pro celý náš tým jako zlý sen, kde všichni si představovali, že se jednou probudí a bude vše jinak.
          Do druhé třetiny vstoupil  náš tým s odhodláním se pokusit o změnu průběhu střetnutí. Ne že by se u nás zvedla hokejová kvalita, ale hráči sahali do zásob bojovnosti, a tu také uplatňovali ve hře. To se také na ledě projevovalo množstvím ataků na soupeřovu branku, a náš brankář  nemusel tolikrát zasahovat jako v první třetině. Šance střídala šanci, několikrát zvonili tyče Holánkovi branky, ale stav utkání se stále neměnil. A jak již to bývá při příliš otevřené hře v polovině této třetiny uzavřel svoje sólo domácí Kočí, a domácí vedli již 4 : 0. Náš tým se nevzdával, a stále se pokoušel alespoň vstřelit branku. To se naopak podařilo domácím, Herwigovu přihrávku zakončil do naší sítě Kočí, a dovršil svůj hattrick.
            Poslední část již byla ve znamení, že náskok domácích je již dostatečný, a náš bezúspěšný pokus příliš jalový, tak tempo hry polevilo, spíše příšlo oslabování obou mužstev, tím se hra rozhárala, tak v této třetině žádná branka nepadla. Pro naše mužstvo to byla příliš smutná a bolavá sobota, a domácím musíme za předvedenou hru jenom pogratulovat.