15. kolo - HC Rakovník - HC Jesenice - 4:5

11.12.2016 21:39

    

třetiny : 2 : 1, 2 : 2,  0 : 2
 
branky Rakovník : Bauer / Chvojka, Mikeš /
                                  Kounovský / Vyskočil, Tolkner /
                                  Krejčí / Ságner, Bauer /
                                  Bauer / Ságner, Chvojka /
 
branky Jesenice : Křesťan / David Formánek /
                                  Roman Formánek
                                  Mojžíš / Křesťan /
                                  Mojžíš / Zbyněk Novák /
                                  Martínek / Roman Formánek, David Formánek /
 
vyloučení : 6+1x10  :  9
využití : 0  :  1
oslabení : 0  :  1
 
rozhodčí : Müller, Frühauf, Formánek
 
 
    V nepříliž lichotivé situaci se ocitl náš klub před nastávajícím kolem. Navíc nás čekal soupeř, který má stoupající výkonnost, je jedním ze sousedů v tabulce, a je na domácím kluzišti.
    S velkým nasazením vstoupilo naše mužstvo do střetnutí, a již v první minutě zatáhl před soupeřovu branku kotouč David Formánek, přihrál Křesťanovi,  a vedeme 1 : 0. Následovali akce domácích i našich hráčů, měli jsme ještě jednu příležitost k proměnění, ale bez úspěchu. V šesté minutě rakovničtí vytvořili závar před naší brankou, a po přihrávkách Mikeše a Chojky vyrovnává Bauer. Nastalo dlouhé období urputného boje, hlavně ve středním pásmu až do šestnácté minuty, kdy přes Tolknera a Vyskočila se dostal na kotouč Kounovský, a ten tvrdou ranou ze střední vzdálenosti překonává našeho brankáře, a tím se domácí dostávají do vedení. Tento stav vydržel až do první přestávky.
    Do druhé části náš tým byl odhodlán stav vyrovnat. Domácím se toto samozřejmě nelíbylo, ale přesto v šestadvacáté minutě vytváříme tlak, ten nevydržel domácí brankář, zazmatkoval, nahrál kotouč do rohu na našeho Romana Formánka, ten se nerozpakoval, poslal ho zpátky, ovšem do sítě domácí svatyně, a co se týká skóre začínáme opět znovu. Vyrovnávací branka nalila našim hráčům živou vodu, a za pět minut na to Křesťan našel Mojžíše, a ten posílá naše mužstvo do vedení. Tento stav nevydržel dlouho, stačila chvilková nepozornost našich hráčů, a obránce Krejčí vyrovnává po přihrávkách Bauera a Ságnera. Vyrovnanost tohoto duelu dokládá další průběh. Nejprve vedeme, potom prohráváme, opět vedeme, a ve čtyřiatřicáté minutě přihrávají domácí Chvojka a Ságner Bauerovi, a opět prohráváme. Tento stav trval až do konce druhé třetiny.
    Do poslední části vstupujeme s velkým odhodláním, a nasazením.  V sedmačtyřicáté minutě jsme vyloučeni, a bránící čtveřici se podařil husarský kousek. Byl u toho nikdo jiný než náš tank Zbyněk Novák, kde přetlačil několik soupeřů, poslal kotouč na Mojžíše, a ten vyrovnává průběh souboje. Výkon našeho týmu gradoval, a tři minuty před koncem nám pomohla nedisciplinovanost domácích. Po zbytečném faulu hráli v oslabení, naši hráči vytvořili závar před jejich brankou, a kotouč z holí Romana a Davida Formánkových putoval před branku, kde ho nekompromisně dorazil do sítě Martínek. Další vylučování domácích je připravila o jejich závěrečný pokus o vyrovnání. Tak vezeme z dalekého Rakovníka velmi cenné tři body, a rázem je pohled na tabulku o něco veselejší.

autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 15. kola KLM

 

BK Mladá Boleslav B HC Junior Mělník 3:0
HK Králův Dvůr HC Rytíři Vlašim 5:2
HC Příbram HC Lev Benešov 1:2
Slavoj Velké Popovice SK Černošice 5:4 SN
HC Žabonosy HK Lev Slaný 2:3 SN
HC Rakovník HC Jesenice 4:5