branky Jesenice : Prokopec / Petr Novák /

vyloučení : 9  :  9
využití : 0  :  1
oslabení : 1  :  0

rozhodčí : Müller, Frühauf, Holý

Soupeř, který nás čekal v tomto kole má velice podobné podmínky jako my, hraje na zimním stadionu v pronájmu, a také nedisponuje s mládeží. V druhé polovině soutěže jsme mu měli co odvádět, protože v Kolíně jsme o branku prohráli.
    Naše mužstvo opět standartně připraveno se od prvního vhazování pustilo s vervou do soupeře. A hned v první minutě dostal na útočnou modrou obránce Petr  Novák, pohotově vystřelil přízemní jedovku, kterou šikovně tečoval Prokopec, a vedeme 1 : 0. Naše povzbuzené mužstvo v tlaku pokračovalo. Dokonce jsme hráli pět přesilových her, ale až do konce první části bez dalšího gólového úspěchu.
    Do druhé části vstupujeme opět odhodlaně, ale soupeř také. Hra byla více vyrovnaná, čelili jsme několika příležitostem našich hostů, a z tohoto tlaku vzniklo naše oslabení, které soupeř za čtyřicetpět vteřin využil, a skore vyrovnal. To Mejzr nahrál Beňovskému, a to byl autor branky. Za tři minuty na to se dostal na kotouč v útočné třetině Zbyněk Novák, opět neoddělitelný od kotouče, pohotově zpoza branky nahrál Jindrovi, který ještě pohotověji posílá náš tým do vedení. Dalších deset minut to už byl boj, ve kterém chtěl jeden protivník zlomit druhého. Do konce třetiny se již stav utkání neměnil.
    Do třetí části naše mužstvo vstupuje obezřetněji ve snaze pojistit vedení. To se podařilo ve třiačtyřicáté minutě po kombinaci Křesťana se Zbyňkem Novákem. Třetí gól zaznamenal Mojžíš. Téměř celá část dalšího úseku hry neměla  nijak dramatický průběh. Až v osmapadesáté minutě hrajeme oslabení ve čtyřech hráčích, soupeř sází vše na ohrožení naší branky branky, úplně otevírá obranou hru, a nám se podařilo v oslabení vypíchnout kotouč, a ve dvojici uháněli sami na soupeřovu branku. Kotouč vedl Jindra, nalákal na sebe soupeřova brankáře, nahrál Martínkovi, a ten jistí naše vedení. Že se každé střetnutí hraje až do konce, neplatilo pro náš tým, který se zabýval oslavami z budoucího vítězství, jak na ledě, tak na střídačce. Soupeřův Procházka vyslal dopředu Beňovského, ten se lehce prošel mezi našimi hráči, a tři vteřiny před koncem snižuje na rozdíl dvou branek.

autor: Karel Čuřík