14. kolo - HC Jesenice - BK Mladá Boleslav B - 6:3

12.12.2015 22:12
 
HC Jesenice  -  BK Mladá Boleslav B :  6  :  3
třetiny : 3 : 1, 1 : 2, 2 : 0
branky Jesenice  : David Formánek  / Hrdina /
                               Hrdina  / Roman Formánek, Zemánek /
                               David Formánek  / Novák,  Suk /
                               Mahel  / Suchánek, Djobek /
                               Roman Formánek  / Novák /
                               Mojžíš  / David Formánek, Hrdina /
 
branky M. Boleslav : Michal Ficek  / Milan Ficek, Dinga /
                                  Hart  / Jan Protivný /
                                  Rovný  / Christov, Kristek /
 
vyloučení : 3 : 3
využití : 1 : 0
rozhodčí : Novák, Mrázek, Pacovský
 
Nejlepší hráč utkání: Příhoda Aleš
 
     Již utkání v Mladé Boleslavi v první polovině základní části byl velký boj o výsledek. V souboji jsme měli asi více, ale zvítězili pouze o jednu branku. Předpoklad byl, že v odvetě nám to boleslavští budou chtít oplatit. Skutečnost toto potvrdila. Sice jsme již ve druhé minutě vedli po přihrávce Hrdiny byl autorem gólu David Formánek. Boleslavští svou rychlostí, a útočnou hrou s velkou snahou o vyrovnání. Toto se jim podařilo až v šestnácté minutě, vyrovnal Michal Ficek, přihrávali Dinga a Milan Ficek st. Naše štěstí bylo, že hned příští vhazování po hezké akci Zemánka a Romana Formánka nás Hrdina posílá do vedení. Minutu na to na dvoubrankový náskok zvyšuje David Formánek, přihrávali Novák a Suk. Stínem této části bylo zranění našeho hráče Martínka, který skončil v nemocnici Na Bulovce. Tím byla uzavřena první část hry.
          Náš tým vstoupil do druhé třetiny naprosto nepochopitelně v útlumu. Přestal být kontakt mezi hráči, přestala jiskra, a nechali jsme soupeře řádit jak chtěl. A opět jako již mnohokrát převzal zodpovědnost brankář Příhoda a stal se boleslavským velkou překážkou. Ale nezabránil již druhé brance soupeře, když Jan Protivný našel Harta, a ten byl autorem kontaktního gólu. Naše letargie pokračovala, a kontaktní branka naše neprobudila. Tak došlo k tomu, že jsme soupeře nechali vyrovnat stav střetnutí. Po ose Kristek a Christov vyrovnal Rovný. Pro nás veledůležitý gól padnul až v samém závěru druhé třetiny. Zařídila to naše třetí formace, když po přihrávkách Suchánka a Djobeka je autorem Mahel.
          Třetí část hry jsme nasadili tempo první třetiny. Výsledkově jsme tuto část sice vyhráli, a soupeř otevřel všechny útočné aktivity, snažil se do nás svou rychlostí bušit ze všech stran, naši se srdnatě bránili, a boleslavští si vybrali smůlu snad na celou sezonu. Ale k samému průběhu. Začátek třetiny byl ve znamení bleskové akce našich hráčů, Novák přehrál obranu soupeře, přesně našel prudce najetého Romana Formánka, a ten dává naši pátou branku, Ještě v padesátésedmé minutě se ve středním pásmu probila naše druhá formace a po akci Hrdiny a Davida Formánka Mojžíš svým důrazem završil závěrečný výsledek tohoto duelu. Soupeř ještě na závěr odvolal brankáře, a v šesti hráčích se pokusili do našich čtyřech hráčů, protože přišlo ještě naše oslabení, vylepšit nepříznivý stav. Ale ani jedno mužstvo na tuto roli nebylo dostatečně koncentrováno. A tak jsme přesvědčivým vítězstvím udělali radost hrstce našich přítomných fanoušků.

 

Kompletní výsledky čtrnáctého kola KLM

 

SK Černošice - HC Junior Mělník                     3:2 SN

HC Lev Benešov - HK Králův Dvůr                3:6

HC Rytíři Vlašim - HK Lev Slaný                   5:4

HC Jesenice - BK Mladá Boleslav                 6:3

HC Poděbrady - HC Příbram                        6:4

HC Rakovník - Slavoj Velké Popovice           6:3