13. kolo - HK Lev Slaný - HC Jesenice - 6:4

27.11.2016 20:47
 
třetiny : 1 : 1, 3 : 0, 2 : 3
 
branky Slaný : Malát / Lapáček /
                            Lapáček / Patera, Vaněk /
                            Vaněk / Lapáček /
                            David
                            Lapáček / Kubinčák /
                            Patera
 
branky Jesenice : Jindra / Mojžíš /
                                   Mojžíš / Zbyněk Novák /
                                   Mojžíš / Vostracký, Hrdina /
                                   David Formánek / Křesťan /
 
vyloučení : 4  :  4+1x10
využití : 1  :  0
 
rozhodčí : Čáp, Frühauf, Formánek
 
 
              Slaný, soupeř z čela tabulky na jeho kluzišti byl poslední ze serie tří, kam zajíždíme za sebou jako hosté. Že to nebude snadná záležitost jsme věděli.
             Přesto utkání začalo jako všechny předešlé, naši hráči minimálně drželi krok se soupeřem, a víra ve vlastní síly byla veliká. To by nebylo naše mužstvo, aby za této nálady otálelo s kotoučem u vlastní modré, a ač jsme měli již dávno založit protiútok, o kotouč nás lehce připravil Lapáček, před naši brankou našel úplně osamoceného zbloudilého Maláta, a ten střílí první branku utkání. Jako již kolik utkání zpátky, opět dotahujeme. Hráči bojovali, až přišla šestnáctá minuta, a po tlaku do soupeřovi branky Mojžíšem a Jindrou vyrovnáváme. Autorem gólu byl druhý jmenovaný. Tak skončila první část.
             Po přestávce opět velké odhodlání, další naše neproměněné šance, ale i soupeře, když v půlce utkání jdeme do oslabení. Toho slánští využili, a po přihrávkách Patery a Vaňka se Lapáčkem ujímají vedení. Domácí jsou na koni, a za dvě minuty na to zvyšují na dvougólový náskok, když hráč utkání Lapáček přihrál na branku Vaňkovi. Blížil se  závěr třetiny, naše herní nedůslednost, a o další gól zvyšuje po samostatné akci domácí David.
             I tato sprcha nepřipravila naše hráče  o chuť  do dalšího boje.  A to se vyplatilo již ve třetí minutě po akci Zbyňka Nováka Mojžíš Snižuje. Za čtyři minuty na to opět Mojžíš další brankou již silně nahlodává sebevědomí domácích. A to završil vyrovnávacím  gólem David Formánek po přihrávce Křesťana, m.j. hostujícím hráčem ze Slezanu Opava, který nás posílil při naší velké marodce. A to byl moment na doražení rozhozených domácích. To trvalo přesně minutu. Lajdácký a neuvážený přístup našich nabídl soupeři tuto naši výhodu ztratit, a to se také stalo. Kubinčák předal bleskově Lapáčkovi, a opět prohráváme. Novou krev do žil dostali darem domácí, a nám nezbylo než v závěrečné power-play se pokusit o vyrovnání. 
 Soupeř nás z jejich pásma rychle vytlačil, převzal iniciativu, a Patera završil šestou brankou do opuštěné naší klece konečný stav střetnutí.

autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 13. kola KLM

 

BK Mladá Boleslav B HC Příbram 5:2
HK Králův Dvůr SK Černošice 2:1
Slavoj Velké Popovice HC Lev Benešov 4:7
HC Žabonosy HC Rytíři Vlašim 5:2
HK Lev Slaný HC Jesenice 6:4
HC Rakovník HC Junior Mělník 5:2