13. kolo - HK Lev Slaný - HC Jesenice - 5:3

06.12.2015 21:12

HK Lev Slaný  -  HC Jesenice   5 : 3

 

třetiny : 2 : 0, 1 : 1, 2 : 2
branky Slaný : Zilcher / Krégl /
                         David / Kolář /
                         Krégl / Novák, Kubinčák /
                         Novák / Kubinčák, David /
                         Malát / Lapáček, Průcha /
 
branky Jesenice : David Formánek / Němeček, Suk /
                              David Formánek
                              Roman Formánek / Voháňka, Mojžíš /
 
Vyloučení : 4 : 6
Využití : 1 : 1
rozhodčí : Slaba, Kálal, Jelínek
 
Nejlepší hráč utkání: Formánek David
 
sestava Jesenice : Příhoda, Nový  -  Voháňka, Petr Němeček, Suk, Martínek, Zemánek  -  Novák, Teubner, Roman Formánek,
                               Hrdina, David Formánek, Mojžíš, Hanzlík, Mahel, Djobek
 
      Toto kolo zajíždíme na horkou půdu do Slaného. Že to nebude jednoduché nám bylo předem jasné. Poslední dobou to sbírání bodů již není tak časté. Samozřejmě, že domácí se na nás vrhli s plnou vervou, a snažili se zasypávat brankáře Příhodu ze všech stran, a při každé příležitosti. Také otevřeli skóre ve dvanácté minutě po přihrávce Krégla je autorem gólu Zilcher. A jak to v poslední době bývá, dostáváme slepené góly, což není nikdy moc příjemné. To se také stalo o minutu později. Naši hráči nechali bez odporu rozjet soupeřův atak, a celkem snadno po přihrávce Koláře dává David téměř do prázdné brány. Takto polorozklížení jsme šli do přestávky.
    První polovina druhé třetiny byla podobná té první, s tím rozdílem, že nám svitla naděje na zvrácení průběhu, když kapitán týmu David Formánek zvedl prapor, a svou bojovností snížil na kontakt. Na gól nahrávali obránci Němeček se Sukem. Minutu na to povolila koncentrovanost našich hráčů a nechali jsme soupeře opět zvýšit náskok, po akci Kubinčáka a Nováka nám dává třetí branku Krégl. A měli jsme před sebou zase úporné dotahování. Do konce této části již se skóre neměnilo. 
           Do třetí části jsme museli sáhnout na dno hlavně psychických zásob, a úporně se snažili o zvrat. Soupeře jsme více tlačili, a ve třetí minutě David Formánek pohotovou střelou snížil na kontakt. V té době byla asi největší naděje na krok k úspěchu. To by nesmělo přijít naše oslabení, které soupeř využil na samé hraně vyloučení, opět domácí zvyšují z hole Nováka, přihráli Kubinčák s Davidem. Naše mužstvo nic nevzdávalo, otevřeli jsme všechny obranné úkoly, a vrhli je útočení. V té době měli slánští také několik gólových situací, které končili na našem brankáři Příhodovi, a nebo vedle branky. V polovině třetiny přišla naše přesilová hra. Netrvala dlouho, obránce Voháňka od modré čáry pohotově vystřelil, a Roman Formánek přesnou tečí snížil stav na rozdíl jedné branky. A protože jsme měli v té době územní převahu, sáhli jsme na závěr ke hře 6  -  5. Zprvu to bylo velmi dobře rozehrané, ale při druhém vhazování se naši hráči  netakticky dostali k postranímu mantinelu, kotouče se zmocnil soupeř, a přes hole Průchy a Lapáčka dostal přihrávku Malát, a pro něj již nebyl problém kotouč dostat do naší prázdné branky.

 

Kompletní výsledky třináctého kola KLM

 

HC Příbram - HC Rakovník                          3:4

HC Junior Mělník - HC Poděbrady                6:2

HK Králův Dvůr - SK Černošice                    2:3 SN

Slavoj Velké Popovice - HC Rytíři Vlašim      odloženo

BK Mladá Boleslav B - HC Lev Benešov       6:3

HC Lev Slaný - HC Jesenice                        5:3