13. kolo HC Příbram - HC Jesenice 3:5

06.12.2014 00:00

třetiny : 2 : 2, 0 : 1, 1 : 2

branky Příbram : Šmejkal, Svoboda, Flieger

branky Jesenice : Teubner / Kykal /, Horčička / Patera, Malát /,  Slížek  / Horčička, Malát /,  David Formánek / Petr Němeček /Zemánek / David Formánek /

vyloučení : 5 : 8+1xOK

využití : 2 : 1

rozhodčí : Čáp, Formánek, Frühauf

sestava Jesenice :  Aleš Příhoda, / Nový /  -  Voháňka, Patera, Kykal, Kadeřávek  -  Horčička, Slížek, Malát, Novák, David Formánek, Petr Němeček, Teubner, Pešta, Zemánek.

nejlepší hráč utkání : Aleš Příhoda
 

Komentář zápasu:

Naše mužstvo v předešlých dvou kolech na hřištích soupeřů podalo velmi dobrý výkon, ale získalo jen pouhý jeden bod. Toto kolo jsme zavítali opět na kluziště domácího Hokejového klubu v Příbrami. Mužstva, které bodovalo doma nepřetržitě čtyři kola po sobě. A protože náš tým v soutěži také není žádný outsider, souboj sliboval kvalitní hokej. 

 

Mladý domácí tým, který se vyznačuje hlavně rychlostí a důrazem, se také do našeho týmu zakousl, a již v páté minutě šel do vedení brankou Šmejkala. S našim mužstvem to ani trochu neotřáslo, hra se začala přelévat, a v polovině první třetiny obránce Kykal našel na červené Teubnera, ten se bleskově protáhl mezi dvěma obránci, a sám proti brankaři vyrovnal. Již  se zdálo, že tento stav vydrží do konce této části, ale zaúřadovala zase rychlost domácích, a Svoboda poslal příbramské do vedení. Pro naše mužstvo to bylo nepříjemné. Ke slovu přišla naše první pětka, dostala se do soupeřovy třetiny, a po bleskové akci Patery s Malátem, Horčička bombou z voleje vyrovnal. A jakoby to byl takový půlzlom v utkání. 

 

Po první přestávce již na soupeřovi bylo znát určitá nervozita na hokejkách, i když dost suverénně a dost riskantně napadal ve třech hráčích. A dokonalý zlom nastal po akci našeho Horčičky s Malátem, Slížek tváří v tvář s brankařem Vávrou blafákem poslal naše mužstvo do vedení. A to již domácí mužstvo vědělo, že nebude nic snadného s našimi hokejisty uspět. Akce střídala akci, šance šanci. Do konce druhé části již se skore neměnilo. 

 

V poslední třetině domácí sice ještě zvyšovali snahu o změnu, ale již jim chyběla jistota a klid na hokejkách. Toho využili naši hráči a příbramskou zbraní, t.j. rychlostí přehráli obranu jmenovitě Petrem Němečkem, ten přesně našel Davida Formánka, a ten se nemýlil. To pro náš tým ještě nebyl konec. David Formánek po levé straně zatáhl kotouč do útočné třetiny, našel předpisově najetého Zemánka v rychlosti, a jeho volej znamenal tříbrankový náskok. Ten také před koncem utkání zapřičinil určité uvolnění pozornosti našich hráčú, čehož využil příbramský Flieger, a ještě stačil snížit, a tím byl výsledek utkání završen. Ještě se musíme zmínit o výkonu našeho brankaře Příhody. Ten ve zlomových a rozhodujících okamžicích mužstvo podržel, a to byl základní kámen našeho tříbodového vítězství.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )