12. kolo HC Jesenice - HC Lev Benešov - 6:5 SN

28.11.2015 20:40

HC Jesenice  - HC Lev Benešov  6:5 po samostatných nájezdech

 

třetiny : 1 : 3, 1 : 2, 3 : 0, 1 : 0
branky Jesenice : Roman Formánek 
                              Roman Formánek / Voháňka /
                              Petr Němeček / Roman Formánek /
                              David Formánek
                              Roman Formánek / David Formánek /
rozhodující nájezd : Roman Formánek
 
branky Benešov : Holeš / Hynek /
                              Janák / Starec, Holánek /
                               Janák / Holánek /
                               Hynek
                               Holeš / Bursík, Babický /
 
vyloučení : 4  :  4
využití : 1  :  1
rozhodčí : Pokorný, Doskočil, Štechmüller
 
Nejlepší hráč zápasu : Formánek Roman, Příhoda Aleš
 
          V současné době není v krajské lize tým o kterém by se dalo říci, že nemá výkonost, a o kterém by se dalo říci, že s ním jsou body automaticky získané. Jedna věc je kvalitní herní projev, a za druhé bodový zisk. Mělo by to spolu korespondovat, ale ne vždy se toto daří.
Jedním z takových nebezpečných soupeřů je mužstvo hokejistů z Benešova. Pro náš tým to byl důvod kvalitně se na tento souboj připravit. A pro nás zase jeden z typických zápasů, kdy odhodlání, a záměry jsou předem jasné, ale projev naprosto opačný. Tak už to ve sportu chodí. Stačilo nám pár pomalých a nepřesných rozehrávek, mladý soupeř okamžitě převzal iniciativu, a ve čtvrté minutě při našem oslabení, po přihrávce Hynka se náš soupeř ujímá vedení z hole Holeše. Za minutu nám sebevědomí vrátil Roman Formánek, který po samostatné akci vyrovnal. Pro naše hráče to nebylo dostatečné varování, a ve velmi zmateném výkonu pokračovali. Toho využili dotěrní benešovští, a po akci Starce a Holánka se Janákem se opět ujímají vedení. Soupeř nebyl k zastavení, a za minutu na to opět Janák zvyšuje na dvougólový náskok, přihrával kapitán mužstva Holánek. Za tohoto stavu šla mužstva do šaten.
             Ve druhé části nám svitla naděje na zvrácení průběhu utkání, když hned na začátku našel na útočné polovině obránce Voháňka pěknou přihrávkou  Romana Formánka, a ten pohotovou střelou snížil. Na to jsme měli navázat zvýšeným úsilím o vyrovnání. Ale opak byl pravdou, benešovští opět zvyšují náskok po samostatné akci nám dává Hynek čtvrtou branku. Naše hra sklouzla do chaosu, místo zrychlení přišlo zpomalení, a nebýt vynikajícího výkonu brankáře Příhody, tak asi již bylo rozhodnuto o výsledku. Tak jsme dovolili našemu soupeři náskok ještě zvýšit, kdy po akci Bursíka a Babického nám pátou branku dává Holeš. A z tímto tříbrankovým minusem jsme šli do druhé přestávky.
             Protože jsme si vědomi, že náš tým má potencial, bylo nutné do poslední třetiny tým oživit, když se náš tým nemohl dostat do patřičného tempa během čtyřiceti minut, museli jsme sáhnout k osvědčenému receptu, zmenšit počet hráčů ve hře, a pokusit se o zvrat v utkání. Výkon se sice v poslední části zvedl, ale stále bez efektu. Až v polovině poslední části byl soupeř vyloučen, a v přesilové hře nabil Roman Formánek obránci  Němečkovi , který přesnou střelou dává náš třetí gól záhy po zahájení přesilovky. Ten nalil našim hráčům novou chuť do hry, začali zvyšovat obrátky, i když soupeř se nevzdával, ovšem držel brankář Příhoda. Velká bojovnost, a cílevědomost našeho týmu byla základem naší kontaktní branky, když zabojoval David Formánek, ujel soupeři, a ač faulován dotlačil kotouč do benešovské branky. A nastalo to, v co již nikdo nedoufal. V padesátéosmé minutě David Formánek svou bojovností získal kotouč, našel svého bratra Romana, a ten završil hattrick, tím získal jeden bod pro náš tým.
              O druhý bod se jezdili samostatné nájezdy. První nájezd jel náš soupeř, konkrétně Hynek, ale forma našeho brankáře nedovolila soupeři skorovat i v dalších nájezdech. Náš první nájezd prováděl již tradičně Roman Formánek, nedal brankáři soupeře Štěpánkovi šanci, a blafákem do bekhendu, jak se později ukázalo, získal našemu mužstvu druhý bod. Za soupeře ještě jezdili neúspěšně Janák a Bursík. Za naše mužstvo Suchánek, a třetí nájezd již nebyl nutný.

 

Kompletní výsledky dvanáctého kola KLM

 

SK Černošice - BK Mladá Boleslav B     4:3 SN

HC Rytíři Vlašim - HC Příbram              3:5

HC Jesenice - HC Lev Benešov             6:5 SN

HC Poděbrady - HK Králův Dvůr            3:0

HK Lev Slaný - Slavoj Velké Popovice    2:4

HC Rakovník - HC Junior Mělník            4:3