branky Jesenice : Roman Formánek  / Voháňka /

oslabení  :  0 : 1
rozhodčí  :  Jecelín, Müller, Macháč

Procento úspěšnosti zásahů brankáře:Příhoda Aleš: 92%

Nejlepší hráč utkání: Formánek Roman

Před začátkem utkání bylo zřejmé, že pokud chceme zvítězit, budeme muset hrát zodpovědně ze zajištěné obrany. Bez zbytečného vylučování a trpělivě vyčkávat na chybu soupeře. To se nám už od samého začátku nedařilo. Hned po prvním buly se puk dostává za naši bránu, kde ho brankář Příhoda zastavuje obránci, kterému se bohužel nepodařilo puk rozehrát. Soupeř využil rychlého napadání a naši hrubou chybu potrestal ! Hráč Bícha nám ve 13 vteřině střílí první gól. Popovičtí zvyšovali tlak na naši bránu i za pomoci přesilových her. I tak se podařilo srovnat stav z hole Romana Formánka, po přihrávce Voháňky. Stejný hráč po samostatném úniku, do kterého byl vyslán v oslabení precizní žabkou Patery, nekompromisně zakončuje. Vedeme 2:1 i přesto, že většinu času hájíme naši bránu v oslabení.

Do druhé třetiny nastupujeme s vědomím, že jakýkoliv náznak faulu se na obou stranách bude trestat. Hra se zprvu trošku vyrovnávala, ale k obratu domácích zavelel Paris, který srovnává po další hrubé chybě u naší branky. Popovický tlak se stupňoval a nám se nepodařilo udržet tempo. Byli jsme na puku pomalejší a nedařilo se vyhrávat buly. Jak už to bývá, tým pod tlakem je náchylný na používání hole k zastavení rozjetého soupeře což neuniklo rozhodčím, kteří nekompromisně pískali jakékoliv náznaky. Obdrželi jsme třetí branku a do šaten šli, za stavu 3:2, s hráčem opět na trestné.

Do třetí části jsme nastoupili s vědomím, že oslabení musíme ubránit a pokusit se dotáhnout nepříznivé skóre. To se podařilo a hráči dokázali, že v této sezoně mezi naše největší zbraně patří dobře sehrané poslední třetiny. Roman Formánek dokonal druhý Hat-Trick v sezoně a opět po přihrávce Patery srovnává skóre na 3:3. Hra se přelévala ze strany na stranu a dařilo se nám vytvořit si i slibné šance. V této fázi byl více vylučován soupeř, což podpořilo  náš tlak. Snažili jsme se aktivně bruslit a tvořit hru, ale naše naděje pohasli po odpískaném neštastném zákroku vysokou holí v obličeji soupeře. Pět minut před koncem jsme stáli proti přesilové hře trvající díky krvavému zranění čtyři minuty. Do třetí minuty oslabení se nám dařilo, i za pomoci jistých zákroků Aleše Příhody, opět odolávat náporu střel. Dokonce se dostalo naše mužstvo do obrovské šance když se náš útočník řítil sám na popovického brankáře. Ten si však s ne moc vydařeným zakončení bez větších problémům poradil. A jak už to ve sportu bývá hráči Slavoje uplatnily heslo ,,Nedáš? Dostaneš!“ Hned po vhozené buly popovičtí sehráli rychlou akci přes hole Mocka a Chocholi, Freiser zakončuje do poloprázdné brány čtvrtý gól popovických. V poslední fázi utkání jsme se odhodlali k odvolání gólmana a sehrání závěrečné hry bez brankáře. Byl jsme i blízko vyrovnání, ale závěrečnou branku nám vsítil Chohola, téměř přes půl hřiště, pár vteřin před koncem utkání.