11. kolo - HC Rytíři Vlašim - HC Jesenice - 8:4

17.11.2016 21:45
 
třetiny : 0 : 0, 3 : 3, 5 : 1
 
branky Vlašim : Slanina / Michal Kakos, Martin Kakos /
                              Jaeger / Burda /
                               Veselka / Burda /
                               Veselka / Michal Kakos /
                               Martin Kakos / Vondráček /
                               Jaeger / Veselka /
                               Slanina / Martin Kakos /
                               Burda
 
branky Jesenice : Dulovec / David Formánek /
                                  Mojžíš / Mahel /
                                  Zbyněk Novák / David Formánek, Dulovec /
                                  Petr Novák / David Formánek /
 
vyloučení : 7  :  5
využití : 1 : 0
 
rozhodčí : Pokorný, Štechmüller, Doskočil
 
                Důležité utkání dvou sousedů v tabulce, navíc na půdě domácí Vlašimi, která se pyšní nejlepší diváckou kulisou. Naše mužstvo, kde se marodka nepohnula k uzdravení, naopak se ještě rozšířila, a náš tým nastoupil v deseti lidech do pole k tomuto střetnutí.
               První třetina začala v ohrožování obou branek. Časem získávali domácí mírnou převahu, ale naši se nevzdávali. Tak první část skončila bez branek k oboustranné spokojenosti.
               Hra pokračovala tímto způsobem ve druhé části. Na konci druhé minuty se domácí dostali do naší třetiny , od modré prudce a přesně k tyči vypálil Slanina, a poslal vlašimské do vedení. Přihrávali Martin a Michal Kakosovi. Tento stav držel asi do poloviny třetiny, kdy náš dnešní nejlepší nahravač David Formánek vyslal Dulovce, který vyrovnal stav střetnutí. Za tři minuty na to přihrával Mahel Mojžíšovi, ten zabojoval do soupeřovy branky, až dotlačil kotouč za záda vlašimského brankáře. Vedení jsme dlouho neudrželi. Základní chyba nastala v útočné třetině, soupeř bleskově dostal kotouč do naší třetiny, a po přihrávce  Burdy zkušený Jaeger vyrovnává. Běží osmatřicátá minuta, probíhá pěkná akce na jeden dotek přes Dulovce a Davida Formánka, Zbyněk Novák počkal až bude prázdná branka a střílí náš třetí gól. Tento stav opět nevydržel dlouho, a za dvě minuty vyrovnává domácí Veselka po přihrávce Burdy z přesilové hry gólem do šatny.
              Ve třetí části opět začínáme za nerozhodného stavu, a bylo na týmech, kde je větší vůle vyhrát. Již se zdálo, že se konečně štěstěna přilepí na naše hole. To Petr Novák z přihrání Davida Formánka napálil kotouč z úhlu na soupeřovu branku, a za pomoci domácího brankáře se opět ujímáme vedení. A opět za necelé dvě minuty je vyrovnáno, po přihrávce Michala Kakose je autorem Veselka. Vhazování, uběhne třicet vteřin, Vondráček posílá kotouč Slaninovi, ten z těžkého úhlu napálí, a soupeř je rázem ve vedení. To se již bortí naše obranná hra, a nastává určitý chaos. Toho soupeř ve čtyřiapadesáté minutě využívá Jaegerem. Přihrává Veselka. Za půl minuty na to z přihrání Martina Kakose soupeř dává v pořadí sedmou branku z hole Slaniny. Tomu však ještě nebyl konec. Naši hráči již zoufale vstřebávali dosavadní vývoj, a v situaci čtyři na čtyři dostáváme poslední osmou branku z hole Burdy. 

autor článku: Karel Čuřík

 

Kompletní výsledky 11. kola KLM

 

SK Černošice HC Žabonosy 6:2
HC Příbram HC Rakovník 1:2
HC Junior Mělník HK Lev Slaný 7:5
HC Rytíři Vlašim HC Jesenice 8:4
BK Mladá Boleslav B HC Lev Benešov 4:5
Slavoj Velké Popovice HK Králův Dvůr 4:3 SN