1. kolo - HC Jesenice - HC Lev Benešov 1:3

branky Jesenice: Trpišovský / Novák, Formánek R. /

vyloučení:   6:7

využití:        1:0

diváků:        82

rozhodčí:     Doubek, Thuma, Müller

K prvnímu utkání nám los určil, jako v minulé sezoně, tým HC Lev Benešov. Díky nemoci několika hráčů ze základní sestavy jsme nastoupili k zápasu, co do počtu, ve velmi oslabené sestavě. Jádro útočné formace kolem bratrů Formánků spolu se Zbyňkem Novákem a Petrem Hanzlíkem doplněné o nové tváře. K prvnímu utkání se v jesenickém dresu představil Miroslav Trpišovský, Matěj Jindra a Zdeněk Prokopec. V obraně nastoupil zkušený Michal Voháňka s další posilou Josefem Vostrackým. Druhou obranu tvořil Petr Němeček s Jakubem Mahelem.

Začátek první třetiny se nás soupeř snažil zavřít před brankou Aleše Příhody. Nátlaku jsme odolali a odpověděli několika zajímavými šancemi především z hole Romana Formánka. Gólově se nám prosadit nepodařilo. Naopak v jedenáté minutě dvěma slepenými góly, které od sebe dělilo pouhých 72 vteřin, poslal do vedení benešovské Hynek a Sládek.

Ve druhé třetině jsme se snažili posouvat hru do útočného pásma a ohrozit Holánkovu branku. Kontaktní gól jsme potřebovali jako sůl. V polovině třetiny skóre v náš neprospěch posunul Holánek po asistenci Šobíška.

Do závěrečné části byly pokyny trenérů jasné, zlepšit pohyb a rychlou kombinací přejít do útočné třetiny, vytvořit tlak a zvýšit střelbu. Snažili jsme se vytvářet si šance z rychlých protiútoků a využívat tak případných chyb v obraně soupeře. Ve 44. minutě byl za nedovolené bránění vyloučen hráč hostů Mrva a to nám dalo další příležitost. Ze závaru před brankou střílí v přesilové hře gól Miroslav Trpišovský, po nahrávce Zbyňka Nováka a Romana Formánka. Chvilku poté střílí od modré Roman Formánek a překvapuje tak golmana Holánka, který na lapačku střelu pouští. Gól uznán nebyl pro postavení mimo hru. Hra se pomalu posunula spíš před branku soupeře, ale další gól již nepadl. První utkání tedy prohráváme 1:3 i přes vysoké nasazení hráčů a stabilně výborný výkon brankáře Příhody.

autor: Jaroslav Nový