1. kolo HC Jesenice - HC Junior Mělník 1:4

13.09.2014 00:00

V sobotu 13. září byla po létě opět zahájena hokejová sezóna. Do prvního kola byl doma na ZS Velké Popovice proti jesenickým hokejistům nasazen tvrdý soupeř a tradiční rival, HC Junior Mělník. Našim se bohužel nepodařilo v prvním zápase zvítězit, a sezónu jsme tedy zahájili poněkud rozpačitě.

Zápas skončil výsledkem 1:4, přičemž nápor ze strany Mělníka nás zaskočil už ve čtvrté minutě útokem hráčské dvojice Havel-Příhoda. Stejná dvojice znovu skórovala ve druhé, posléze i třetí třetině, zatímco mělnický brankář Vokurka nadále odolával protiútoku z naší strany. Krátce na to se nám ale ve třetí třetině naskytla dvouminutová přesilová hra, kterou využil náš nováček Tomáš Příhoda, který po Horčičkově nahrávce překonal mělnického brankáře a vytáhl skóre alespoň na 1:3. Rovněž je nutné vyzdvihnout výkon dalšího nováčka v našem týmu, gólmana Aleše Příhody. V posledních minutách nám ale ještě jeden gól vstřelil hráč Nový do prázdné branky, a tak jsme odcházeli poraženi za konečného výsledku 1:4.

Podle trenéra Čuříka sehrála v utkání zásadní roli rychlost práce s kotoučem, kde měl soupeř jasně navrch, a v následujících trénincích se naši soustředí právě na tento nedostatek.

Pevně věříme, že se nám v dalších kolech bude dařit lépe a rádi bychom Vás pozvali na další zápas, který se odehraje 20. září v 18:00 doma (ZS Velké Popovice) proti HC Příbram.

autor článku: Jakub Menda