1. čtvrtfinále

22.02.2015 00:00

Mladá Boleslav B - HC Jesenice   7:6

třetiny : 3 : 2, 1 : 2, 3 : 2

branky Boleslav : Rovný 3, Trégl 2, Christov, Milan Ficek ml.

branky Jesenice : Slížek / Malát /, Malát / Slížek/, Horčička / Petr Němeček, Slížek /, Roman Formánek, Teubner, Horčička / Kykal /

vyloučení : 5  :  10+1x10

využití : 2 : 1

oslabení : 0 : 1

rozhodčí : M. Mrázek, Galvich, Prášek

 

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Nový /  -  Kykal, Petr Němeček, Voháňka, Patera,  Příhoda, Kadeřávek, Horčička, Slížek, Malát, David Formánek, Novák, Roman Formánek, Teubner, Pešta, Zemánek, Vacek

nejlepší hráč utkání : Horčička

I když si můžeme stokrát říkat, že soutěž play-off jsou utkání, jako každá jiná, praxe ukazuje, že skutečnost je jiná. Blížícími se termíny začíná houstnout atmosfera, a každé mužstvo chce uspět, i s vědomím, že prohrou končí sezona.

Komentář zápasu:

Podle umístění v základní skupině na nás vyšel tým Mladé Boleslavi, hrající jako rezerva extraligového týmu. Už to mělo zodpovědný nádech, hrát na extraligovém kluzišti. Toto napětí naši hráči nevydrželi na začátku utkání, a již ve druhé minutě jsme inkasovali první branku z hole Trégla. Od začátku bylo patrno, že nás bude držet náš první útok s nejzkušenějšími hráči z vyšších soutěží. Také pět minut po obdržené brance našel Malát Slížka, a ten vyrovnal. Nikdo nečekal takový chaos v přestřelce, a při následném našem oslabení se boleslavští ujali opět vedení, kdy po asistencích Michala Protivného a Klikara skoroval Christov. Za další minutu si vyměnili role z první naší branky Slížek s Malátem, a druhý jmenovaný vyrovnal. To ještě v této třetině nebyl s góly konec. Boleslavští  skórovali z hole mladšího Milana Ficka po nahrávkách Trégla a Klikara. 

 

Do druhé části vstoupil náš tým koncentrovanější, i když náš soupeř v půlce utkání navýšil skóre na rozdíl dvou branek, po nahrávkách Škalouda a France střílel Rovný. A opět zaúřadoval náš první útok po asistencích Petra Němečka a Slížka snížil Horčička. Následně jsme opět hráli oslabení. Husarský kousek se podařil Romanu Formánkovi, když na naší modré připravil o kotouč oba soupeřovy obránce, a v samostatném nájezdu na domácího brankáře blafákem do bekhendu nedal vůbec šanci, a stav utkání byl srovnán. 

 

Do poslední třetiny šla mužstva za nerozhodného stavu, a znovu se prakticky začínalo. Podobný kousek jako předtím Formánkovi se podařil Teubnerovi, který svou rychlostí překonal bránící hráče. Přesto ho jeden z nich sledoval a v rozhodující chvíli ho podrazil. Z trestného střílení Teubner blafákem do bekhendu poslal naše mužstvo do vedení. Domácí zvýšili obrátky naplno ve snaze něco s vývojem udělat. Bylo již ale znát, že nervozita jim roztřásla hole. Toho nevyužili naši hráči, nechali ujet Trégla, toho musel faulovat náš obránce. Následovalo trestné střílení, z kterého faulovaný hráč vyrovnal.To způsobilo značnou nervozitu v našich hlavách, následovala řada našich vyloučení, a také dvě obdržené branky v naší síti. Nejprve Rovný po nahrávkách Trégla a Bílka, a posléze opět Rovný po přihrání opět Trégla. Našemu mužstvu se ještě těsně před závěrem podařilo snížit na rozdíl jedné branky, když obránce Kykal na dlouhou přihrávku našel Horčičku, a ten svou rutinou proměnil. Takže prohra o jednu branku nám dává naději do nedělní odvety, ale po bezchybném výkonu.

autor článku Karel Čuřík ( trenér )