1. čtvrtfinále KLM - HC Jesenice - SK Černošice - 2:3

20.02.2016 22:07

HC Jesenice  -  SK Černošice    2  :  3

třetiny : 1 : 2, 1 : 0, 0 : 1
 
branky Jesenice : Roman Formánek / Zemánek /
                                  Teubner
 
branky Černošice : Loskot / Urbančík, Šalamoun /
                                    Loskot / Urbančík /
                                    Urbančík / Loskot, Jobek /
 
vyloučení :  5  :  7
 
rozhodčí : Jecelín, Kettner, Špringl
 
 
                 Vyřazovací část Krajské ligy má zcela jinou atmosféru, než utkání v základní části.  Nejinak tomu bylo tuto sobotu, když jsme hostili hokejisty z Černošic, mužstvo, které získalo druhou příčku základní části.
                Utkání začalo ve velkém tempu, hlavně ze strany našich hostů, hrálo se o to, které mužstvo udělá méně chyb v defenzivě. Soupeři, každý s trochu jiným pojetím, my se snahou dodržovat kolektivní taktickou formu hry, a soupeř s silou v osobních soubojích s příslušnou agresivitou a rychlostí. V první třetině tato hra trvala až do patnácté minuty, když jsme jisté záměry nedodrželi, všichni útočníci zůstali až za brankou soupeře, do toho přišlo ještě netaktické střídání, a tato chyba byla u zrodu první branky soupeře, který nás bleskově přečíslil, a po přihrávkách Šalamouna a Urbančíka nám Loskot dává první branku v utkání. Každá obdržená branka znamená, že za pochodu se z této situace každý tým snaží prokousat. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Obránce Zemánek, díky své rychlosti a odvaze nás osvobodil od tlaku soupeře, šikovně našel Romana Formánka, a ten rychlou a prudkou střelou překvapil soupeřova brankáře, a tím vyrovnal. Velice důležitá branka, když do konce třetiny zbývali dvě minuty. Ovšem došlo k nepochopitelnému napadání soupeře, když byl na kotouči, v útočné třetině, tam došlo k propadu a následnému přečíslení, a my odcházíme na přestávku s jednogólovým mankem. To Urbančík přihrál Loskotovi, a ten zaznamenává svůj druhý gól.
                  Ve druhé části jsme nuceni opět dotahovat. Pokračuje vysoké tempo hry. Brankáři obou týmů mají plné ruce a nohy práce s úspěchem. Až do osmatřicáté minuty, kdy i náš soupeř zachyboval. V obrané třetině lehkovážně rozehrávali kotouč, toho velice pohotově vystihl Teubner, který do té přihrávky vjel, a již se sám řítil na soupeřovu branku, a následně vyrovnal stav střetnutí. Hra za nerozhodného stavu pokračovala až do druhé přestávky.
                  Třetí část začala tím, že do poslední části se černošičtí adaptovali dříve než náš tým. Soupeři vytvořili na naši branku velký tlak, naši místo plnění obraných úkolů se stali diváky, a po přihrávkách Jobka a Loskota, z první posílá Urbančík našeho soupeře do vedení, v dnešním zápase již potřetí. Tento stav vydržel až do konce střetnutí, ale mezitím panoval tuhý boj na hraně výkonu obou týmů, když oba brankáři nepustili za svá záda ani jeden kotouč. Ze střetnutí odcházíme poraženi se ctí, a po dobrém výkonu, ale o postupujícím do semifinale se rozhodne ve druhém utkání v Černošicích, kde nepochybně budou oba týmy opět  dobře připraveni na startovní čáře.
 
 
Kompletní výsledky 1. čtvrtfinále KLM
 
 
HC Lev Benešov - Slavoj Velké popovice            4:4
 
HC Jesenice - SK Černošice                                   2:3
 
HC Rytíři Vlašim - HC Rakovník                              4:2
 
HC Příbram - HC Junior Mělník                               4:1