Trenéři

Kuba Petr

trenérská licence A

Petr Kuba je trenér s mnohaletými zkušenostmi z vedení mládeže i seniorského hokeje již od roku 1989. Mezi hlavní patří práce v oddíle VTJ Mělník, kde působil také jako hrající trenér. Poté se věnoval trenérské činnosti. V týmu Slavoj Velké Popovice strávil pět let u mládeže i „áčka“. Devět sezon pak v rakouských Korutanech. V Jesenici působí od konce sezony 2015/2016.

Čuřík Karel

trenérská licence B

Úplné počátky hráčské kariéry Karla Čuříka sahají až na zamrzlý rybník. V žákovském věku byl vybrán trenérem Tatry Smíchov, nástupcem slavného LTC Praha. Po zrušení klubu, tehdejším režimem, přešel do týmu ZPA Košíře. Nástupem na vojnu do Berouna se dostal do Lokomotivy, kde několik let zůstal i v civilu. Po zranění kolena, které ho čím dál víc limitovalo, se vrátil zpět do rodné Jesenice. Ještě v době kdy byl aktivním hráčem, měl sklony k vedení mladších hokejistů. Jeho celoživotním vzorem byl Luděk Bukač, jako hráč a tím spíše jako trenér. V tu dobu začal pomáhat u mládeže v pražské Slavii. Vystudoval trenérskou školu. Pokračoval u sportovních tříd Slavie celých šest let, se kterými postoupil dvakrát do finále mistrovství republiky. Odtud odešel do tehdejší Konstruktivy Praha, dnešní Kobra Praha, kde sportovní třídy zakládal a pokračoval v jejich vedení. Souběžně se věnoval externí spolupráci v mládežnickém týmu Eisbören Berlin, v západním Berlíně. V Kobře pokračoval v extralize mladšího dorostu, souběžně s vedením výběru mladšího dorostu Prahy. Svoji činnost zde ukončil v roce 1997. Od té doby působí v Jesenici, nejprve v klubu HC Pašek, ze kterého se následně oddělí část hráčů, která zakládá současný tým HC Jesenice. Po celou dobu jeho působení nechybí Jesenice ani jednou ve finále sezony v podobě Play-off.

-------------------------------------------------------------------------------------------------