8. kolo HC Jesenice - HC Benešov 4:2

01.11.2014 00:00

Třetiny: 3:1, 0:1, 1:0

Branky Jesenice: Hočička/Slížek/Patera ; Patera/D. Formánek ; Patera/D. Formánek/R. Formánek ; Slížek/Malát

Branky Benešov: Holánek/Štětina ; Holeš/Stejskal

Vyloučení: 7 / 6

Využití: 0 / 1

Rozhodčí: Slaba, Karda, Kensek

Sestava Jesenice:  Aleš Příhoda, / Flígr /  -  Tomáš Příhoda, Petr Němeček, Kykal, Patera  -  Horčička, Slížek, Malát, Novák David Formánek, Roman Formánek, Sládek, Teubner, Zemánek.

Hned v úvodu nabral zápas patřičné tempo, a první třetina tak byla co do vstřelených branek „nejúrodnější“. Přestože skóre otevřeli hosté Holánkovým gólem v druhé minutě, první třetina patřila nepochybně našim. Na Holánkův gól totiž odpověděl Horčička z nahrávky Slížka a Patery, následovaný gólem z hole Patery za asistence D. Formánka. Naši nepolevili a vzápětí se jim podařilo tento scénář opakovat, když v dvanácté minutě vstřelil Patera, tentokrát za pomoci obou bratří Formánků, třetí branku. První třetinu jsme tedy zakončili úspěšně.

V té druhé nás soupeř trochu zaskočil nasazením, s jakým se do ní vrhl, což podložil už v třiadvacáté minutě pěknou Holešovou střelou. Do konce třetiny se potom hrálo v duchu neproměněných šancí za stálého stavu 3:2.

Ačkoli ani v poslední třetině nápor ze strany hostů neopadával, naši už byli jistější a drželi skóre, pochopitelně především zásluhou brankáře A. Příhody, jehož výkon v zápase byl opět výborný. Naopak, když se utkání chýlilo ke konci, podařilo se jesenickým ještě jednou skórovat, a to suverénním gólem Slížka z Malátovy nahrávky. Gólem do šatny jsme si tak zajistili skóre 4:2, a další vítězství. V příštím zápase nám bude soupeřem HC Poděbrady, v neděli 9.11. od 17:00 v Poděbradech.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )