7. kolo Slavoj Velké Popovice - HC Jesenice 4:3SN

25.10.2014 18:00

třetiny : 0 : 1, 1 : 0, 2 : 2, 1 : 0

branky Popovice : Culka, Medřický, Bícha, rozhodující nájezd Rejna

branky Jesenice : Malát / Slížek /, Malát / Novák, Slížek /, Teubner / Patera, Voháňka /

vyloučení : 7 : 12

využití : 1 : 1

oslabení : 0 : 1

rozhodčí : Novák, Mrázek, Pacovský

sestava Jesenice : Aleš Příhoda, / Flígr / - Tomáš Příhoda, Kykal, Voháňka, Patera, Veselý, Petr Němeček - Sládek, Slížek, Malát, Novák, David Formánek, Roman Formánek, Teubner, Pešta, Zemánek.

Komentář zápasu:

Začátek patřil našim soupeřům, kteří pravděpodobně chtěli vstřelit branku první, a většinou se podle toho vyvíjí další průběh. Ovšem skóre otevřeli naši hráči. V oslabení se dostala před branku domácích dvojice Slížek-Malát, a druhý jmenovaný byl autorem první branky, a tento stav při vyrovnané hře vydržel až do přestávky. Ve druhé části domácí ve snaze vyrovnat zvýšili tempo, a hra probíhala ve velké rychlosti. Vyrovnání se také popovickým podařilo z hole Culky. Výborně pracovali brankaři obou týmů, a tak vyrovnaný stav vydržel až do druhé přestávky.

V poslední třetině přišel brankový boom. Soupeři se přetahovali o vedoucí gól. Podařilo se to nám. Po pěkné kombinační akci Nováka a Slížka byl autorem branky opět Malát. Za pět minut na to jsme zvýšili po nahrávce obránce Voháňky spoluhráči v obraně Paterovi, a jeho rychlou a prudkou střelu tečoval Teubner. Další průběh byl ve znamení snahy domácích o vyrovnání, když náš tým doplatil na časté oslabení. To byla příležitost pro Popovice, a stav utkání po velkém boji srovnali. Nejprve po skrumáži Medřický, a poté v přesilovce 5 - 3 Bícha.

Po šedesáti minutách se týmy podělily po bodu a o druhý následovaly nájezdy. To bylo samostatné drama , kdy po základních pokusech byl stav 1 : 1, a potom pokračovalo dalších devět nájezdů na každé straně, kdy akce exekutorů byly neúspěšné dílem výborných brankařů, našeho Aleše Příhody a domácího Červa, a dílem rozoraného kluziště. Až při dvanáctých pokusech byly šťastnější Popovice, když rozhodující nájezd proměnil Rejna, a tím získaly v utkání dva body. Pořadí našich střelců bylo - Roman Formánek, Slížek /vsítil /, Kykal, Slížek, Novák, Slížek, Roman Formánek, Malát, Petr Němeček, Malát, David Formánek, Teubner.

autor článku: Karel Čuřík ( trenér )